SEHA: Ubedljivi Vardar I brutalni Tatran - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA: Ubedljivi Vardar I brutalni Tatran

SEHA: Ubedljivi Vardar I brutalni Tatran

U oba subotnja duela SEHA Gasprom lige, domaćini su slavili ubedljivu pobedu. Lider Tatran Prešov, naneo je pravu katastrofu Maks Strumici pobedom od 44:18 (27:12). Podatak da je slovački tim postigao nestvarnih 27 golova u prvih 30 minuta, dovoljno govori na kom je nivou bio debitant u regionalnom takmičenju.

Nadavali su se golovi momci iz Prešova, a kao po pravilu prednjačio je Radoslav Antl sa fascinantnom statistikom – 17 golova iz 18 šuteva. Dvocifren je bio i Hrstka sa 10 pogodaka.

Ni Vardar nije imao težak zadatak. Makedonski šampion savladao je na svom terenu ekipu Borca sa 39:27 (20:14). Raul Gonzales je u ovom meču odmarao Gorboka, Toskića, Karačića, Šterbika i Angelova. Stoilov i Dereven su povređeni.

I pored kombinovanog sastava, Vardar je brzo stekao visoku prednost. Serijom 6:0, domaći su stigli do vođstva od 9:4 u 12. minutu, i tu prednost uvećao za gol do poluvremena. Gonzales je posle odmora načinio par izmena u sastavu, ali je i pored toga Vardar uspeo da poveća prednost i ubedljivo slavi.

Odličnu partiju pružio je Mijajlo Marsenić, koji je šutirao 7/7. Pogodak manje postigao je Timur Dibirov. Na drugoj strani, Obradović je postigao osam, a Janković sedam golova.

Tatran je prvi sa 21. bodom, Vesprem drugi sa tri boda, ali i dve utakmice manje. Vardar je treći sa 18 bodova iz osam mečeva.