SEHA: Vardar ubedljiv protiv Vesprema u Skoplju! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA: Vardar ubedljiv protiv Vesprema u Skoplju!

SEHA: Vardar ubedljiv protiv Vesprema u Skoplju!

Dvostruki uzastopni šampion SEHA Gasprom lige i vicešampion evrope, Vesprem, konačno je položio oružje u dvorani „Jane Sandanski“. Vardar je ubedljivo pobedio ljutog rivala rezultatom 29:22 (16:12), nanevši mu tako prvi poraz u novoj sezoni.

Makedonski šampion je prikazao sjajnu partiju pred svojim navijačima, primao je svega 22 gola od jednog od najmoćnijih timova sveta, dok su u napadu Karačić i društvo potpuno nadigrali odbrambeni bedem tima Ćavija Sabatea.

Uvodni minuti meča nisu nagoveštavali takav rasplet – Vesprem je golom Momira Ilića stekao prednost od 3:2, ali je malo ko mogao pretpostaviti da će to biti poslednje vođstvo gostiju. Dibirov i Karačić su incirali seriju od 4:0, pre nego što je odlični Cindrić doneo svom sastavu 10:5 u 20. minutu.

Nastavili su izabranici Raula Gonzalesa u istom ritmu i u nastavku, bomba Vuka Borozana u 45. minutu donosi novi maksimum – 23:17, posle čega nije bilo povratka mađarskom prvaku. Za maksimalnih plus osam, pogodio je Igor Karačić u finišu duela trećeg kola SEHA Gasprom lige.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Igor Karačić sa osam golova, Dibirov je postigao pet, a Cindrić četiri. Kod Vesprema je prednjačio Momir Ilić sa osam pogodaka, a pratili su ga Nilson i Marguč sa tek po tri.
Drugi trijumf u regionalnom takmičenju upisali su i rukometaši Celja, koji su slavili u Prešovu 31:25, uz odlične partije Janca (7), Zarabeca (6) i Kodrina (6).