SEHA: Vesprem zaključio turneju u Subotici na +50 - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA: Vesprem zaključio turneju u Subotici na +50

SEHA: Vesprem zaključio turneju u Subotici na +50

Mađarski Vesprem uspešno je završio trodnevnu turneju po Bosni i Hercegovini i Srbiji. Aktuelni šampion SEHA GAZPROM lige slavio je i u trećem meču u nizu (ukupno sa +50), ponovo, lako i ubedljivo savladavši RK Spartak Vojput 31:15 (14:8). Kao i u jučerašnjem meču u Novom Sadu, tim Ćavija Sabatea dozvolio je protivniku nadu u prvih 10 minuta, a onda se odlepio.

Prvi šuter Vesprema, Momir Ilić, nije imao milosti prema svom bivšem klubu, iz koga je 2004. godine otišao i započeo internacionalnu karijeru u Gorenju, Srpski bombarder je napravio prvu osetniju prednost za svoj tim – 8:4, ali domaćin se nije predavao. Mladi Vukašin Rakocija je pogodio za 10:7 u 25. minutu.

Meč je rešen u narednih 20 minuta, a na semaforu je pisalo 25:10 posle 47 minuta igre. Sabate je šansu pružio svim igračima u sastavu, a svi u rosteru Vesprema osim golmana, upisali su se u strelce.

Roland Mikler je ponovo bio sjajan sa 20 odbrana, Gašper Marguč je devet puta bio precizan, a kod domaćina, Veselin Jelić je pet puta pogodio.

1.MVM Veszprem6600217 : 12318
2.Tatran Prešov7601225 : 18618
3.Meshkov Brest7502227 : 17215
4.PPD Zagreb6501179 : 13315
5.Vardar7502230 : 19815
6.Nexe8404214 : 21512