Balkan-Handball.com

SEHA: Zagreb brojao do 44 u Novom Sadu

Hrvatski šampion PPD Zagreb odličnom partijom u Novom Sadu završio je regularni deo sezone u SEHA GAZPROM ligi. Tim Veselina Vujovića bio je ubedljiv protiv Vojvodine 44:28 (21:12) pokazavši da ni težak raspored nije poteškoća za tim koga već sledeće nedelje čeka borba sa Rajn Nekar Levenom za TOP 8 EHF Lige šampiona.

Od samog starta su gosti nametnuli ritam, poveli 9:4 do 15. minuta preko Stanka Sabljića, da bi se domaćin vratio golovima raspucanog Nikole Arsenića na 10:8 pet minuta kasnije. Kvalitetnija odbrana hrvatskog šampiona proizvela je veliki broj lakih golova, pa su tako gosti na odmor otišli sa velikih +9 – 21:12.

STATISTIKA

PPD Zagreb je drugo poluvreme otvorio serijom 14:4 što je rešilo pitanje pobednika već do 46. minuta kada je na semaforu pisalo 35:16.

Zagrepčani su ovom pobedom preuzeli drugo mesto na tabeli, a uslugu bi mogao da učini Meškov pobedom nad Vardarom u poslednjem kolu, što bi hrvatskog šampiona ostavilo iza Vesprema.

Najefikasniji kod domaćina bio je Nikola Arsenić sa devet golova, dok je Luka Šebetić bio sedam puta precizan.

U drugom meču dana, Vesprem se namučio u Prešovu savladavši domaći Tatran 26:25.

1. MVM Veszprem 18 16 2 0 628 : 418 50
2. PPD Zagreb 18 14 0 4 570 : 453 42
3. Vardar 17 13 2 2 571 : 461 41
4. Meshkov Brest 17 12 0 5 537 : 449 36
5. Tatran Prešov 18 9 1 8 546 : 492 28
6. Nexe 17 7 1 9 467 : 482 22
7. Vojvodina 18 4 3 11 471 : 574 15
8. Borac m:tel 18 3 2 13 461 : 577 11