SEHA: Zagreb nosi ceo plen iz Šapca - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA: Zagreb nosi ceo plen iz Šapca

SEHA: Zagreb nosi ceo plen iz Šapca

Uroš Samardžić

Utakmicom Metaloplastike i PPD Zagreba-a nastavljeno je prvo kolo regionalne SEHA Gazprem lige. Nakon 60 minuta borbe u hali Zorka u Šapcu, gosti su bili bolji 23:28 (13:13). Publika u Šapcu je nakon dugog posta imala priliku da gleda utakmice i van formata srpskog šampionata, ovoga puta, predvođeni Veselinom Vukovićem, igrači Metaloplatsike započeli su avanturu zvanu – SEHA Gazprom liga.

Loše je počelo po predstavnika Srbije. Nekoliko izgubljenih lopti rezultiralo je zaostatkom od četiri gola već u petom minutu meča (0:4, 5’). Takva situacija donela je rani tajm-autom koji je zatražio strateg vicešampiona Srbije. Pauza od 60 sekudni probudila je igrače Metaloplasike, ali sa druge strane, čini se kao da je uspavala goste iz Zagreba, Prvi gol za domaćina viđen je u šestom minutu, da bi potom usledila i serija, te potpuni povratak u meč. Pisarić je u 18. minutu  prvi put svoj tim doveo u vošđstvo, a na obaveznu pauzu otišlo se uz nerešen rezultat, pošto je nakon 30 minuta na semaforu stajalo – 13:13.

Iako je Metaloplastika početkom drugog poluvremena ponovo stigla do nove prednosti (14:13, 32’), od tog momenta, PPD preuzima kontrolu nad mečom. Stižu vrlo lako izabranici Branka Tamšea do “+5” pogotkom Zlatka Horvata sa desnog krila. Čini se da je upravo taj gol prelomio susret, i odlučio pobednika. Do kraja se nastavilo igrom gol za gol, Zagreb je uspeo da održi prednost, ali i da pokaže da je u ovom trenutku kvalitetnija i iskusnija ekipa. Ono što svakako može da raduje Veselina Vukovića, jeste dobra partija njegovih izabranika, koji su ruku na srce, imali i veliki broj izgubljenih lopti na ovom susretu.

Kada je reč o listi strelaca, nepogrešiv u Zagrebu bio je Zlatko Horvat (6/6), dok je isti broj golova, uz jedan promašen šut postigao Mandić. Sa druge strane, po pet su upisali Matičić i Dejan Babić.

Metaloplastika: Jandrić 9 odbr, Bomastar, Matičić 5, D. Babić 5, Pisarić 4, Milić 4, Kljajić 4, Gojković 2, Cagalj 1, Trifunović, A. Babić, Došen, Micić, Todorović, Petrović, Trkulja

PPD Zagreb: Ašanin 9 odbr, Jović, Horvat 6, Mandić 6, Božić – Pavletić 5, Vlah 3, Šipić 3, Gadža 2, Hrstić 2, Spende 1, Hrstanik, Stojanić, Kosteski, Ravnić, Bičanić, Vekić

Izuzetno zanimljivo je bilo u utorak i u Brestu, gde su veoma neizvesnu utakmicu odigrali domaći Meškov i vicešampion Evrope – Vesprem. Pogotkom Petra Nenadića minut pre kraja susreta, mađarski tim stigao je do pobede na startu takmičenja – bilo je 27:28 (14:16). Vladimir Cupara zabeležio je 11 intervencija, dok je pomoć u napadu došla u vidu Rasmusa Laugea koji je šest puta pogađao metu rivala. Sa druge strane, Đukić je postigao osam golova, dok ga je u stopu pratio Panić sa sedam.