SEHA: Zagreb slomio oslabljeni Metalurg u nastavku - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA: Zagreb slomio oslabljeni Metalurg u nastavku

SEHA: Zagreb slomio oslabljeni Metalurg u nastavku

5 komentari

Rukometaši C.O Zagreba obezbedili su plasman na F4 turnir SEHA lige pobedom nad Metalurgom 25:19 (9:12). Podmlađeni Skopljanci, odigrali su odlično prvo poluvreme, vodili i sa 12:9, da bi u nastavku pali i dozvolili Zagrepčanima da preokrenu i lako dođu do bodova. Vesnik preokreta, bio je Filip Ivić, koji je u drugom poluvremenu sa osam odbrana (53%), doneo sigurnost svom timu, u kome je Horvat bio najefikasniji sa sedam golova.

NELOVSKI OTKROVENJE

Nedolazak gro prvog tima makedonskog šampiona i trenera Line Červara, bila je prilika da neki mladi momci iz Metalurgove škole dobiju šansu, a iskoristio je u potpunosti Marko Nelovski. Mladi levi bek, rođen 1996. godine sa šest pogodaka, bio je najopasniji u redovima poraženog tima, pokazavši ogroman potencijal.

Ono što bi trebalo pomenuti jesu i očajni golmani Metalurga (Mitrevski i Angelov), koji su za 60 minuta odbranili samo dve lopte…

U drugom meču dana, banjalučki Borac je savladao Izviđač 29:22 uz odličnu partiju Benjamina Burića, koji je sakupio 15 odbrana, Rađenovića (8(8) i Mikića, koji je postigao šest pogodaka.