Naslovna Balkan Silna Nemačka u četvrtfinalu!

Silna Nemačka u četvrtfinalu!

IZ NOVOG SADA
RADIVOJE KOSNIĆ

Rukometašice Nemačke su opravdale ulogu favorita i lakše nego što se očekivalo plasirale u četvrtfinale Svetskog prvenstva pobedivši reprenzetaciju Angole rezultatom 29-21 (13-10).

Početak meča nije obećavao epilog na kraju, rukoemtačice Angole su krenule vrlo silovito, lako su pogadjale mrežu inače odlične večeras Voltering. Vodile su u više navrata 12.min 6-4, i uz nekoliko promasenih sedmeraca dozvolile Nemicama da ih sustignu. Držale su se igračice Angole do 18. minuta kada je bilo i poslednje izjednačenje na utakmici. U narednih 10 minuta veoma raspoložena Voltering nije dozvolila da protivnice postignu ni jedan pogodak, dok su Nemice preko najbolje igračice meča Laure Štajnbah i Suzan Muler sigurnio povećavale prednost koja je na poluvremenu iznosila plus 3, 13-10.

Drugo poluvreme odpočinje potpunom dominacijom Nemačke, sa dva vezana gola Štajnbah i brzih polukontri i kontri Nemice su iz minuta u minut samo povečavale svoju prednost koja se kretala od 7 do 9 golova. Na kraju veoma sigurnih 29-21 za Nemačku.

Kod pobednica se istakla već pomenuta Štajnbah sa 6 golova iz 7 pokušaja i Suzan Muler sa 5 golova, dok je kod reprenzetacije Angole ubedljivo najviše pružila Marselina Kijala koja je postigla 8 golova. Trebalo bi istaći i izuzetno loše izdanje golmanki Angole koje su zajedno sakupile samo dve odbrane, što je priznaćete vrlo malo za eventualni plasman u četvrtfinale.

JENSEN: „DANSKA ILI CRNA GORA – SVEJEDNO JE“

Hajne Jensen, selektor Nemačke: „Veoma sam zadovoljan plasmanom u četvrfinale, zaslužili smol ovu pobedu jer smo ceo meč igraqli smireno, kontrolisano taman toliko koliko je potrebno. U prvom poluvremenu videli ste i sami pogadjali smo bezbroj stativa i prečki. Medjutim, u drugim poluvremenu je sve došlo na svoje, veoma sam srećan zbog ove pobede. Već se okrećemo sledećem protivniku.

Na pitanje novinara ako bi mogao da bira protivnika, da li bi to bila Danska ili Crna Gora, Jensen je rekao: „ Obe ekipe su veoma jake, tako da nam je svejedno, nema razlike. Naš osnovni zadatak je da se skoncentrišemo na našu igru, da mi igramo na visokom nivou, a protriv koga god da igramo neće biti lako ni nama ni njima“ završio je selektor Nemačke.

Laura Štajnbah, inače zvanično najbolja igračica na meču je rekla: „Srećna sam jer smo se plasirale u dalju fazu takmičenja. Znale smo da je ekipa Angole izuzetno fizički jaka i da ako želimo da pobedimo onda moramo da zbijemo jedna do druge u odbrani jer je to ključ za pobedu danas.“

Trener Angole Vivaldo Francisko Eduardo: „ Čestitam kolegi, bili su bolji danas i ovim putem bi im poželeo mnogo sreće u narednim mečevima“

Natalija Bernardo igračica Angole: „ Nemačka je bila bolja večeras, mi smo dale sve od sebe ali nije bilo dovoljno.“