Sjajni Krim na korak od finala - sa +2 iz Larvika! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Sjajni Krim na korak od finala – sa +2 iz Larvika!

Sjajni Krim na korak od finala – sa +2 iz Larvika!

Zorica Radojkovic

Furiozno prvo poluvreme u napadu, požrtvovanost u odbrani,  ali i koncentrisane Miler i Grubisic, doneli su veliku pobedu Krimu na gostovanju u Larviku. Možda baš zato što su u prvi meč polufinala Lige šampiona ušle rasterećene, Krimovke su u Norveškoj pokazale da nisu slučajno okupljene u misiji povratka u evropski vrh.

Larvik – Krim 22-24 (9-16)

Arena Larvik, gledalaca 3500

Larvik: Larsen, Edin 4, S. Breistoel, Blanco 3, Breivang 1, Hammerseng 6, Koren Riegelhuth 4 (3), K. Breistoel, Sulland 3, Rantala, Mörk 1, Wibe, Sando, Bille, Leganger.

Krim: Grubišić (18 odbrana), Martin 2, Piedade 2, Wörz, Mavsar 3, Stefanišin, Bodnjeva, Lazović, Kain, Müller 8, Janković, Gregorc, Penezić 4, Krpež 2, Vergeljuk 2 (2), Zrnec 1.

START IZ SNOVA

Krim je odlično otvorio i dok se Larvik snašao, Krim je poveo 4-0 golovima Mavsar i Vergeljuk čemu su predhodile 4 odbrane Grubišić.  Trener Larvika je odmah uzeo minut predaha, ali Krim nije stao. Penezić je sa dva gola donela 6-0 u 9.minutu, da bi tek u narednom napadu Hamerseng donela prvenac Larviku. Martin i Piedade uzvratile su dvostruko na solo akciju i gol Breivang, da bi posle novog gola Penezić(9-2) trener Larvika uzeo i drugi tajm-aut u uvodnih 15.minuta.

Ulazak Edin doneo je promenu ritma u napadu i nešto bolju realizaciju, ali su agresivan odbrana i raspoložena Grubišić držale distancu. Miler se projektilima u mreži Leganger istakla u napadu i donela 13-6 u 25.minutu. Akcija Penezić za Krpež minut kasnije urodila je plodom, ali je i uzvratila Mork. Usledio je fantastičan gol iz bezizgledne situacije posle pasivnog napada i deveterca Miler kao i gol Krpež, čime je zaključeno poluvreme(16-9).

LARVIK UZVRATIO UDARAC – GRUBIŠIĆ I MILER SAČUVALE KRIM

Grubišić sa dve odbrane otvara poluvreme, ali nisu materijalizovane jer greške u napadu omogućavaju seriju 4-0 Larvika(16-12). Po neka odbrana probudjene Leganger i nove greške Krima teraju Tiselja da u 39.minutu uzme tajm-aut(17-14). Grubišić skida kontru Rigelhuth, a Miler petim golom iz petog pokušaja prekida konfuznost u realizaciji slovenačkih šampionki. MVP evropskog prvenstva u Srbiji, Edin smanjuje na 18-15, a posle odbranjenog zicera Leganger, kontru realizuje Blanko(18-16).

Miler u 50-tom minutu postiže tek treći gol Krima za dvadeset minuta drugog dela. Grubišić jednom ne dozvoljava da Hamerseng iz kontre donese gol zaostatka i Martin to koristi da vrati +3(20-17), ali posle gola Edin u narednom napadu, Hamerseng koristi drugu šansu za -1(20-19). Zrnec i Piedade na pet minuta pre kraja donose novu osetnu prednost(22-19).

U poslednjem minutu Grubišić definitivno potvrdjuje epitet junakinje meča pošto brani šut Edin za izjednačenje, a Muler osmim golom zaključuje sjajan šuterski dan i postavlja konačan rezultat (24-22), za veliku nadu Krima da može u finale Lige šampiona.