Slovenci ponovo "iz mrtvih" do pobede! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Slovenci ponovo „iz mrtvih“ do pobede!

Slovenci ponovo „iz mrtvih“ do pobede!

2 komentari

Reprezentacija Slovenije, ostvarila je i četvrtu pobedu na Svetskom prvenstvu u Španiji. Izabranici Borisa Deniča, ponovo su se vratili „iz mrtvih“ nakon lošeg prvog poluvremena i u neizvesnoj završnici došli do čitavog plena protiv Belorusije 27:26 (12:17). Posle očajnog prvog poluvremena, u kome su Rutenka i srednji bek Nikulenka, pravili mnogo problema odbrani Slovenaca, a napadači zakazali, drugo poluvreme, donelo je sličan povratak, kao i u meču sa Poljskom. Već u 35. minutu, Gaber je imao priliku da izjednači na 17:17, ali se na izjednačenje čekalo do 42. (21:21). Do kraja, igralo se gol za gol. Rešila je slovenačka odbrana vezu Rutenka – Nikulenka, a prevagu je donela desna strana sa Dolenecom i Gajićem, koji je i postigao poslednji gol na meču.

Imali su Belorusi napad za nerešeno sa igračem manje, ali ni posle tajm-auta Ševcova, ništa se nije promenilo. Lopta je otišla u aut, umesto u mrežu Škofa, koji je završio na ogradi novinarske lože…