Slovencima bodovi, Faranima simpatije - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Slovencima bodovi, Faranima simpatije

Slovencima bodovi, Faranima simpatije

Slovenija se dugo mučila, ali je izbegla dramu.

U okviru 1. kola grupe D, Slovenija je u Berlinu opravdala ulogu favorita protiv Farskih Ostrva 32:29 (13:13).

Nije sve išlo glatko za četu Uroša Zormana protiv debitanta na velikim takmičenja. Nošeni podrškom 5.000 navijača sa tribina (skoro 10% populacije), a pod dirigentskom palicom mladog maestra Skipagotua, Faranci su do sredine drugog poluvremena bili konkurentni, imali čak i plus dva početkom nastavka.

Ipak,  individualni kvalitet pre svih Zarabeca i Vlaha, došao je do izražaja, kao i duža klupa ex-yu reprezentacije. Farska Ostrva su od vođstva počela da popuštaju, Slovenija je napokon namestila odbranu i neutralisala pomenutog Skipagotua, što se brzo odrazilo na semafor.

Slovenci su iz minuta u minut povećavali prednost do 29:23 u 52. minutu. Ipak, prerano su se opustili Zormanovi momci i dozvolili rivalu da se vrate u meč serijom 4:0. Pri rezultatu 29:27, Zarabec je novom minijaturom zaustavio sunovrat, a Vlah je na identičan način povisio na plus četiri, tri minuta pre kraja. Time je poslednja dilema otklonjena.

Vlah sa osam i Zarabec sa sedam bili su najefikasniji u pobedničkim redovima, uz 11 odbrana Klemena Ferlina. Na drugoj strani, po devet pogodaka desnog krila Teiguma i srednjeg beka Skipagotua.

U drugom meču 1. kola ove grupe, od 20.30 se sastaju Norveška-Poljska. Slovenija drugu utakmicu igra u subotu od 18.00 protiv Poljske.

Slovenia – Faroe Islands 32-29 (13-13)

Slovenia: Aleks Vlah 8, Miha Zazabec 7, Jure Dolenec 4, Borut Mackovsek 4, Gasper Marguc 3, Nejc Cehte 3, Blaz Blagotinsek 1, Stas Jovicic 1, Tilen Kodrin 1.

The Faroe Islands:   Elias Ellefsen a Skipag øtu 9, Hakun West av teigum 8, Teis Horn Rasmussen 3, Oli Mittun 2, Trondur Mikkelsen 2, Vilhelm Poulsen 2, Leivur Mortensen 1, Roi Hansen 1.