ŠOK U VELIKOJ PLANI: Sunovrat Jugovića u finišu, Antić poslao Crvenku u Superligu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan ŠOK U VELIKOJ PLANI: Sunovrat Jugovića u finišu, Antić poslao Crvenku u Superligu!

12 komentari

Nakon osam godina, Crvenka će ponovo igrati u elitnom rangu srpskog rukometa! To je ishod neviđene drame u poslednjoj utakmici baraža za popunu ARKUS lige – Jugoviću je bio dovoljan i bod na gostovanju Moravi, Kaćani su vodili sa tri razlike na dva minuta do kraja, spremalo se veliko slavlje na klupi Boža Rudića, a onda…

Planjani se nisu predali iako su njihove šanse postojale samo na papiru (neophodna im je bila pobeda od najmanje 13 razlike) i uspeli da naprave preokret u finišu – 28:27 (11:10).

Antić je izjednačio na uslasku u poslednji minut. Jugović je tada i dalje bio ispred Crvenke, imao je odgovarajući rezultat i posed lopte, ali i igrača manje. Tokom poslednjeg napada gostiju, jednu u nizu fatalnih grešaka napravio je i fizioterapeut, uletevši na teren bez poziva sudija. Brzo ga je klupa povukla nazad, ali taj detalj nije promakao delegatu Popadiću, na čiju signalizaciju su sudije dodelile još jedno isključenje, pa je Jugović ostao sa četvoricom u polju.

I uspeli su da zadrže loptu do poslednjih trenutaka, a onda je 40-godišnji golman Jovica Vitas krenuo napred, dobio loptu, i nastavio je da napreduje sa njom u rukama i nekoliko trenutaka nakon što su sudije odsvirale pasivan napad.

Arbitri nisu imali kud već da pokažu crveni karton Vitasu, što je automatski značilo da će Morava dobiti sedmerac tri sekunde pre kraja utakmice. Vladimir Antić je sjajnu partiju krunisao još jednim golom i zaključio hičkokovsku dramu u Velikoj Plani, poslavši treneru Crvenke Vladimiru Zejaku najlepši mogući poklon za 34. rođendan – plasman u Superligu.

Pogledajte kako je izgledala opisana završnica meča, uz komentar novinara Balkan-Handball.com, Marka Marjanovića.