SP U19: Ruanda lak plijen Hrvatske - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SP U19: Ruanda lak plijen Hrvatske

SP U19: Ruanda lak plijen Hrvatske

Egzotika po IHF-u….sada svi znamo da i Ruanda igra rukomet.Nešto opušteniji ulasci u utakmice protiv nominalno uvjerljivo slabijih protivnika nisu ikakva novost za timove s naših prostora. Iznimka nije bio niti današnji duel hrvatskih kadeta kontra vršnjaka iz Ruande. Trebalo je 10-ak minuta selekciji Kreše Ivankovića da pronađe ritam, no nakon toga utakmica je bila jednosmjerna ulica. Već do poluvremena stečena je prednost od 25:9 da bi nakon drugog poluvremena, odigranom u revijalnom tonu, konačni rezultat glasio 54:18.

Razbranjeni ruandanski vratar Uwayezu i podosta dekoncentrirana obrana Hrvatske održavali su afričkog predstavnika na životu tijekom uvodne faze susreta. No, nekoliko vezanih obrana Hercega i lakih pogodaka, prvenstveno preko Čaprića i Bajana, odveli su utakmicu u bitno mirnije vode.

Pokušavala je Ruanda promijeniti situaciju s nešto agresivnijom obranom, igranjem markera na ključnom hrvatskom kreatoru igre Glivetiću, no to nije dalo previše rezultata. Mali Kauboji su koristili ogromne rupe koje su nastajale u obrani njihova suparnika i već u 19. minuti došli do dvocifrene razlike.

Potpuna dominacija nad rukometno vrlo inferiornim protivnikom nastavljena je do kraja poluvremena te je razlika do odlaska na odmor već narasla na 25:9. U ‘bitki’ za najboljeg strijelca tog dijela utakmice, Čaprić je s osam postignutih pogodaka odnio pobjedu nad suigračem Bajanom, koji je u istom periodu postigao jedan manje.

U drugom poluvremenu slična priča kao i protiv Maroka. I ovoga je puta selektor Ivanković u potpunosti izrotirao svoj sastav, maksimalno raspodijelio minutažu igrača pred sutrašnji, bitno zahtjevniji duel s Portugalom. Razina fokusa u obrani evidentno je podignuta pa je Ruanda na svoj prvi pogodak u nastavku morala čekati preko osam minuta. Postigao ga je Ndayishimiye iz njihovog prvog sedmerca na utakmici, a na prvi pogodak iz igre pričekali su još četiri minute.

Hrvatska je prednost već tada iznosila vrlo visokih 25 pogodaka razlike, a do kraja susreta ponovno smo gledali ‘bitku’ za najboljeg strijelca poluvremena. Ovoga puta Ivanišević 8, Tkalec 7 pogodaka. Na kraju 54:18 pred ključni duel skupine protiv Portugala, koji je na rasporedu u varaždinskoj Areni 5. augusta s početkom u 19:30.

HRVATSKA: Herceg 9 obrana, Prpić 13 obrana; Glivetić 1, Bajan 7, Ivanišević 8, Molc 2, Čaprić 8, Zovak 4, Borovec 1, Bartolić 2, Jurić 2, Krupić 2, Tkalec 7, Krstić 4, Malinarich 3, Petrović 3
Selektor: Krešo Ivanković

RUANDA: Uwayezu 8 obrana, Kwisanga 2 obrane; Musoni, Niyonkuru, Kubwimana 1, Karenzi 2, Hakizimana 3, Muhumure 2, Kayijama 2, Ndayishimiye 1, Akayezu 1, Nshimyumuremyi, Mbseutunguwe 5, Niyoyita, Izabayo, Bazimaziki 1
Selektor: Anaclet Bagirishya

Sedmerci: Hrvatska 2/2, Ruanda 1/2

Isključenja: Hrvatska 4 minute, Ruanda 4 minute

Kretanje rezultata: 2:2 (5’), 6:4 (9’), 8:4 (11’), 11:5 (15’), 14:5 (18’), 19:7 (23’), 22:8 (26’) 25:9 (30’), 29:9 (36’), 31:10 (39’), 36:11 (43’), 43:14 (50’), 50:17 (57’), 54:18 (60’)

IGRAČ UTAKMICE: Aleksandar Čaprić