Španija u finalu - Hrabri Slovenci izdržali 40 minuta - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Španija u finalu – Hrabri Slovenci izdržali 40 minuta

Španija u finalu – Hrabri Slovenci izdržali 40 minuta

Reprezentacija Španije, prvi je finalista Svetskog prvenstva 2013. Izabranici Valera Rivere, savladali su selekciju Slovenije 26:22 (13:12) posle bolje igre u drugom poluvremenu. Slamanje otpora tima Borisa Denića, desilo se u prvih petnaest minuta drugog poluvremena, kada Slovenci nisu imali rešenja u nadigravanju oštre španske zone, o čemu svedoče i dva postignuta gola za 18 minuta nastavka. Kada je Skube postigao 15. gol za Sloveniju u 48. minutu, Španci su već imali +7 (21:14), pa je ostatak meča protekao u manje-više rutinskom odrađivanju posla “Furije”…

Jedino vođstvo Slovenije, zabeleženo je u petom minutu meča, kada je Bilbija dao gol za 2:1, a od tada, Španci su konstantno bili u vođstvu uz izjednaćenje na 5:5. Ni kada je Gvardiola povećao na 12:7, Slovenci se nisu predali. Vođeni odličnim Škofom na golu i inspirisanim Margučem, koga ni pojava gorostasa Šterbika nije uplašila, vratili su se momci u belim dresovima u egal do kraja poluvremena – 13:12.

Nisu se dali Slovenci do 40. minuta kada je Mačkovšek postigao svoj jedini pogodak za 15:14. Tada je popustio slovenački napad, a Španci serijom 6:0 u narednih osam minuta, odnose pobedu i plasman u finale. U redovima tima Valera Rivere, osim Šterbika sa 12 odbrana, nije bilo preterano istaknute figure. Huan Kaneljas je postigao pet golova i on se može smatrati najboljim akterom kod pobednika, dok su Marguč (7) i Dolenec (6) još jednom potvrdili kakav potencijal poseduje slovenačka desna strana…