Spartak Vojput osvojio treći memorijal "Drago Jovović" u Vrbasu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Spartak Vojput osvojio treći memorijal „Drago Jovović“ u Vrbasu

Spartak Vojput osvojio treći memorijal „Drago Jovović“ u Vrbasu

Spartak Vojput je treći osvajač memorijala „Drago Jovović“ u Vrbasu, posvećenog nekadašnjem jugoslovenskom reprezentativcu. Subotičani su u finalu savladali Jugović 25:22 (13:11), od samog početka diktirajući tempo. Jugović je samo u 19-om minutu imao egal (8:8), a sve ostalo, rezultatski gledano, bilo je na strani Subotičana, koji su u pojedinim trenucima imali i pet golova prednosti. Dobro postavljena taktika trenera Branislava Zeljkovića, da se zaustavi najbolji igrač Kaćana Nemanja Beloš, urodila je plodom, pa je time i put do pobede bio lakši.

Igrač Crvenke Milan Potpara, najbolji akter meča za treće mesto, posle isteka 60-og minuta sa deveterca je iskoristio loše postavljenu odbranu domaćina Vrbasa, nepažnju golmana Đukića i pravim projektilom smestio loptu u gol, čime je umesto „penal ruleta“ doneo pobedu svom timu 26:25 (13:9). Inače, bila je to revija rukometne mladosti, jer su treneri obe ekipe, odlučili da odmore neke iskusne igrače i šansu pruže onima, koji tek dolaze. Odličnu partiju kod domaćina, pružio je Miloš Grozdanić, a kod gostiju Milan Potpara.