Srbija lako izašla na kraj sa BiH u Nišu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Srbija lako izašla na kraj sa BiH u Nišu

Srbija lako izašla na kraj sa BiH u Nišu

Reprezentacija Srbije je pobedom nad selekcijom Bosne i Hercegovine 30:23 (13:12) u niškom “Čairu” pred 4000 gledalaca osvojila prvo mesto u grupi 7 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Danskoj. “Orlovi” su dobrom igrom u drugom poluvremenu za desetak minuta uspeli da slome otpor protivnika i lako privedu meč kraju. Najefikasniji u redovima pobednika, bio je Filip Marjanović sa sedam pogodaka, a pratio ga je Momir Ilić sa pet, dok je kod poraženih, bolji od ostalih bio golman Benjamin Burić sa 12 odbrana, kao i Faruk Vražalić sa pet pogodaka.

SRBIJA – BOSNA I HERCEGOVINA 30:23 (13:12)
Niš
Hala “Čair”
Gledalaca – 4000
Sudije: Načevski i Nikolov (Makedonija)
Sedmerci: 3(3) – 5(1)
Isključenja:
SRBIJA: Vujin 2/5, Manojlović 2/2, Stanić šest odbrana, Ilić 5(3)/7, Radivojević, Prodanović 3/4, Stojković 3(1)/3, Rnić 2/3, Beljanski 1/2, Zelenović 3/6, Radovanović, Marjanović 7/8, Nenadić D, Nenadić P 2/7, Marsenić 0/1, Đukanović devet odbrana
BiH:Vražalić  5/8, Burić, Panić 3/5, Efendić, Toromanović 4/5, Dejanović, Čelica 2/5, Burić 12 odbrana, Vranješ 0/1, Malinović 3/8, Mikić 1/2, Milaš 1/2, Čičkušić 2/7, Delić 1/2, Ereš, Perić 1/3
KRETANJE REZULTATA: 3:1 (3.) 6:4 (10.) 6:7 (16.) 7:8 (18.) 11:8 (23.) 13:11 (29.) 16:15 (37.) 18:16 (39.) 21:16 (42.) 24:17 (48.) 25:19 (50.) 27:21 (56.)
IGRAČ UTAKMICE: Filip Marjanović (Srbija)

Svesni da je plasman na Evropsko prvenstvo u Dansku već gotova stvar, srpski rukometaši nisu ušli u duel sa selekcijom BiH, koja je rasterećeno zaigrala pred punim tribinama “Čaira”. Tri gola Srbije za vođstvo 3:1 posle samo tri minuta, nisu bili najava onog što smo gledali u nastavku prvog poluvremena. Napad u režiji Ilića, Nenadića i Vujina, nije imao brzinu, ni efikasnost sa spoljnih pozicija, a odbrana je često lako padala po sredini. To nije omogučilo ni lake golove, ni jednoj ni drugoj ekipi, pa se prvih petnaestak minuta provelo u egalu. “Orlovi” su imali 6:4, pa su Bosanci okrenuli na 6:7 u 16. minutu golom Duška Čelice, kada je Vranješ zatražio minut odmora.

Dva minuta kasnije, Muhamed Toromanović je povisio na 8:7 za svoju selekciju  i označio praktično početak najboljeg perioda u igri Srbije u prvom poluvremenu. U četiri minuta, izabranici Ljube Vranješa, napravili su seriju 4:0 i došli do najvećeg vođstva – 11:8 (23.). Proradio je put spolja preko Momira Rnića, a i saradnja sa “crtom”, gde je Rastko Stojković vezao dva gola.

Reagovao je selektor BiH, Dragan Marković minutom odmora, a bekovsku postavu osvežio ulaskom , Milaša, Perića i Malinovića, što je dalo rezultat.  Rnić je dobio specijalnog čuvara, napad Srbije je ponovo usporen, a tek ga je razmrdao najbolji pojedinac u dresu “orlova”, Filip Marjanović , koji je postigao svoj četvrti gol, a trinaesti za Srbiju – 13:11 (29.). Na odmor se otišlo golom Malinovića, koji je podgrejao nade svoje reprezentacije – 13:12.

Sam govor tela, bio je znak da će “orlovi” ozbiljnije shvatiti obavezu da pred niškom publikom daju 100% svojih mogućnosti.  Par vezanih odbrana Darka Stanića, koji je na golu zamenio Slavišu Đukanovića, kao i tri vezana gola Momira Ilića, nagovestila su bolju igru i rezultat domaće reprezentacije. Golovima Nenadića, Ilića i Stojkovića, Srbija je po prvi put došla do +5 – 21:16 (42.).

Agresivna srpska 6-0 odbrana, zaustavila je bosanske šutere, od kojih je jedino Marko Panić bio kakva takva opasnost po sjajnog Stanića. U 48. minutu, Nikola Manojlović je povećao na +7 – 24:17, kada je pobednik bio praktično rešen.