ARKUS: Obilić iznenadio Zvezdu u Šumicama - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSrbija ARKUS: Obilić iznenadio Zvezdu u Šumicama

ARKUS: Obilić iznenadio Zvezdu u Šumicama

Dve utakmice 12. kola ARKUS lige za rukometaše odigrane su u nedelju uveče.

Pobeda u beogradskom derbiju pripala je Obiliću, koji je u ,,Šumicama” nadigrao Crvenu zvezdu Grundfos sa 30:28, iako je domaćin posle 30 minuta igre imao plus dva (16:14). Milorad Teodorović, koji je osam puta zatresao mrežu Zvezde, proglašen je za MVP. Isti broj golova postigao je Viktor Matičić, najefikasniji među crveno-belima.

Pre samo nekoliko dana, Crvena zvezda je na istom mestu pobedila istog rivala u finalu Kupa Beograda.

U B grupi borba za plej-of, čini se, vodiće se do samog kraja prvog dela takmičenja. Tri tima – Rudar, Šamot 65 i Proleter u igri su za dva mesta koja vode u doigravanje za prvaka države.

Rudar je večeras bez poteškoća savladao Železničar 1949 i od navedene tri ekipe u najboljoj je poziciji za prolaz u plej-of. Kostolčani su u Nišu slavili rezultatom 38:26, posle vođstva 18:13 na poluvremenu, i ovim trijumfom zadržali su treću poziciju na tabeli. Za igrača utakmice proglašen je Nenad Nedeljković, kapiten gostiju i četvorostruki strelac, dok su po osam pogodaka u dresu Rudara postigli Marko Jokić i Igor Nedeljkov. Luka Mladenović bio je najprecizniji u domaćem sastavu sa deset golova.

TABELA (A GRUPA): Vojvodina 18, Metaloplastika 15, Dinamo 14, Radnički 11, Crvena zvezda Grundfos 6, Jugović 4, Obilić 4.

TABELA (B GRUPA): Dubočica 54 21, Partizan 20, Rudar 15, Šamot 65 13, Proleter 12, Spartak 7, Mokra Gora 6, Železničar 1949 0.