ARKUS: Partizan za gol bolji od Radničkog - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSrbija ARKUS: Partizan za gol bolji od Radničkog

ARKUS: Partizan za gol bolji od Radničkog

U jednom od derbi mečeva 1. kola nove sezone ARKUS lige, Partizan je na Banjici savladao Radnički iz Kragujevca 32:31 (15:14). Neizvestan meč rešen je u poslednjih deset minuta, kada su crno-beli povratili prednost i podigli je na plus tri.

Vodio je Partizan od starta i bio u prednosti skoro čitavim tokom meča, izuzimajući kratak period sredinom drugog dela, kada je ekipa Žikice Milosavljevića preokrenula na 22:23. Bilo je to prvo, ispostaviće se i jedino vođstvo gostiju, koji su valorizovali sjajne odbrane golmana Zlatanovića.

Ipak, Radnički je potom napravio nekoliko grubih grešaka u napadu, što je Partizan umeo da kazni i povede 29:26, četiri minuta pre kraja. Gol Jovića za 32:30 u 60. minutu otklonio je poslednju dilemu.

Fenomenalan je bio tandem Nikola Zečević – Uroš Kojadinović u pobedničkom taboru. Sjajno se drugopomenuti snašao na poziciji desnog beka, postigao osam golova, od kojih se neki bili za rukometne špice, dok je Zečević dirigovao igrom sa deset pogodaka i mnoštvo asistencija. Jović i Popović dodali su po četiri gola, Mićić, Praštalo i Petrić po dva. Na nivou je bio Andrej Trnavac sa 12 intervencija, pet više od Zlatanovića na drugoj strani.

Na drugoj strani, veliki potencijal potvrdio je mladi reprezentativac Srbije, Boško Stanisavljević. Desni bek postigao je čak 12 golova. Barudžić je sedam puta zatresao protivničku mrežu, Kasalović i Utvić po četiri.

Partizan u nedelju gostuje Jugoviću, a Radnički istog dana dočekuje Crvenu zvezdu.

ARKUS, 1. KOLO

Vojvodina-Proleter 34:20 (21:11) Lučin 18 odbrana, Vasić 9, Grozdanić 6 / Pavlović 6

Dubočica-Obilić 32:33 (16:15) Milićević 8, Radisavljević 6 / Topalović 10, Jovanović 8

Topličanin-Kikinda 28:26 (13:12) Leković 8, Međedović 6 / Ilijin 6, Lisica 5

Rudar-Metaloplastika 30:38 (16:17) Tatari 7, Đorđević 6, Stevović 6 / Dodić 9, Brajović 8

Šamot-Jugović 22:22 (13:12) Čolović 14 odbrana, Milinić 5, Živojinović 5 / Kosanović 21 odbrana, Travar 6