ARKUS: Radnički bolji od Šamota na startu plej-ofa - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSrbija ARKUS: Radnički bolji od Šamota na startu plej-ofa

ARKUS: Radnički bolji od Šamota na startu plej-ofa

U okviru prvog kola doigravanja za orvaka srpskog šampionata, Radnički je u Kragujevcu bio bolji od aranđelovačkog Šamota 26:22 (13:11).

Ne računajući početak 25. minuta utakmice kada su gosti prvi i jedini put poveli (9:10), tim Đorđa Teodorovića bio je u prednosti čitavim tokom meča, ali je uporni protivnik sve vreme disao za vratom.

Radnički je slomio Šamot tek u samom finišu utakmice, dobrom odbranom u poslednjih deset minuta. Sačuvali su domaći mrežu od 50. do 58, i serijom 3:0 poveli sa 25:20, čime su rešili pitanje pobednika.

Ranije danas, u prvoj utakmici plej-ofa, Dinamo je na svom terenu demonstrirao silu protiv Rudara iz Kostolca (35:26).

RADNIČKI-ŠAMOT 26:22 (13:11)

RADNIČKI: Zlatanovi 5 odbrana, Petrović 1 odbrana – Petrović, Maljević, Stanojev 4, Đerić, Utvić, Knežević 2, Barudžić 8, Kasalović 1, Mutavdžić 4, Davidović 4, Prodanović 3

ŠAMOT: Mitrović 3 odbrane, Mrdović 6 odbrana, Ilić 2 odbrane – Stanojević, Avramović 5, Milinić 2, Lomić 1, L. Pavlović 7, Spasić, Mrda 3, Živojinović 1, Radosavljević 1, Dragutinović 1, Vokši 1, Ilić

Prvo kolo kompletaće se u nedelju. U velikom derbiju, Vojvodina od 17.30 dočekuje Partizan, a pola sata kasnije počeće duel Dubočice i Metaloplastike u Leskovcu.