ARKUS: Zvezda u Kaću do druge uzastopne pobede - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSrbija ARKUS: Zvezda u Kaću do druge uzastopne pobede

ARKUS: Zvezda u Kaću do druge uzastopne pobede

Rukometaši Crvene zvezde Grundfos savladali su u okviru 6.kola grupe A ARKUS lige u Kaću ekipu Jugovića 26:24 (14:9) i ostvarili drugi trijumf u nizu.

Ovog puta bez drame do bodova, iako su ponovo prokockali visoku prednost crveno-beli, ali su uspeli da se pre finiša obezbede i mirno uđu u završnicu. Iako nekompletni, gosti su bili jači za povratnika iz povrede Ivana Horvata i novo pojačanje Draška Nenadića. Zvezda je u Kaću bila bez pomoći Marka Krsmančića, Uroša Simića, dok je rovit i Boško Marinković.

Motivisan je bio Jugović da prekine seriju negativnih rezultata, pojačan dvojcem iz Novog Pazara, Savom Slavuljicom i Danijelom Radisavljevićem. Zvezda je do sredine prvog poluvremena u dva navrata imala priliku da se odlepi i materijalizuje stečenu prednost, ali Kikanović nije iskoristio napad, a zatim je izgubio loptu. Ono što se pokazalo kao dobitna kombinacija jeste dobra odbrana i Dimitrije Jelić na golu, sveli su protivnika na svega 5 golova do finiša. Zvezdina serija se poklapa sa ulaskom i povratničkim debijem Draška Nenadića, koji je umnogome rasteretio Mirka Đurovića, i sa dva gola i asistencijom u seriji 5:0 doprineo da u 24.minutu Zvezda vodi 5:11. Punih osam minuta Jugović je bio bez gola, mnogo lakše su do realizacije dolazili crveno-beli i imali priliku preko Matičića da i sa ubedljivijom razlikom odu na odmor, ali ostalo je 9:14.

Imali su izabranici Žikice Milosavljevića sigurno vođstvo do 44.minuta, Jelić je bio sjajan, sakupio dvocifren broj odbrana, u dva navrata branio zicere, zatim i Gemaljević, ali je usledio pad koncentracije. Jugović je serijom 3:0 došao na samo gol minusa (19:20), ali su prvo Đurović i Laković, a zatim Nenadić i Jović odbili nalet domaćina i osigurali prednost, i ispostaviće se pobedu. Četiri gola prednosti bila su dovoljna, iako su Miloš Bosančić i Dušan Mirić smanjili minus do konačnih 24:26.

Šest puta su pogađali metu Mirko Đurović i Viktor Matičić, Draško Nenadić je bio na koti četiri.

Ovom pobedom Zvezda se izjednačila sa Radničkim iz Kragujevca na četvrtoj poziciji. Za kraj prvog dela ARKUS lige Zvezdu u četvrtak očekuje duel protiv šampiona, ekipe Vojvodine u „Šumicama“.

JUGOVIĆ – CRVENA ZVEZDA Grundfos 24:26 (9:14)
Kać, dvorana: „Hram“. Gledalaca: 1.200. Sudije: Dušan Stojković (Niš) i Nenad Nikolić (Leskovac). Isključenja: Jugović 4, Crvena zvezda Grundfos 10. Sedmerci: Jugović 5(5), Crvena zvezda Grundfos 5(5).

JUGOVIĆ: Milovanović, Kukić, Momčilović 2, Dragoljević, Bosančić 4, Slavuljica 3, Doder 3, Regodić, Kočić, Savić 1, Gaćinović, Rudić 1, Rogan 1, Mirić 7(5), Radisavljević 2. Trener: Božo Rudić

CRVENA ZVEZDA Grundfos: Đurović 6, Horvat, Nenadić 4, Jović 3, Gemaljević, Majes, Jelić, Matičić 6(4), Blagojević, Breti, Laković 3(1), Marinković, Kikanović 3, Vučićević 1, Šljukić, Atanasov. Trener: Žikica Milosavljević.