Kup Srbije: Partizan skinuo krunu u Šapcu, Dinamo i Radnički u polufinalu - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSrbija Kup Srbije: Partizan skinuo krunu u Šapcu, Dinamo i Radnički u polufinalu

Kup Srbije: Partizan skinuo krunu u Šapcu, Dinamo i Radnički u polufinalu

U sredu uveče saznali smo tri učesnika polufinala Kupa Srbije, takmičenja koje nosi naziv po čuvenom prof. dr. Branislavu Pokrajcu. Najuzbudljivije je bilo u Šapcu, gde je Partizan uspeo da savlada branioca trofeja Metaloplastiku 30:31 (17:16).

Ključ Partizanove pobede bio je sjajni Andrej Trnavac, koji je pri rezultatu 29:31 prvo odbranio sedmerac Brajoviću, a onda i šut iz igre. Milan Dakić je na 15 sekundi pre kraja smanjio na 31:30, ali su crno-beli zadržali loptu i plasirali se u polufinale.

Briljirao je i Stefan Petrić sa deset golova, a jako je važan bio i doprinos novajlije Nemanje Milovanovića u završnici, kada je postigao dva gola.

Domaćina je predvodio Vojislav Brajović, strelac devet golova, a istakao se i Dodić sa pet.

Dinamo je slavio protiv Dubočice u Leskovcu pred oko 1.000 navijača 25:28 (13:14), revanširavši se za prvenstveni poraz od pre dve nedelje. Gosti su preokrenuli u finišu prvog poluvremena i iskontrolisali rezultat u drugom, dobrom merom zahvaljujući odličnom Marjanoviću među stativama.

DUBOČICA – DINAMO 25:28 (13:14)

Leskovac – Dvorana: SC Dubočica. Gledalaca: 1.500. Sudije: Boričić i Marković (Beograd). Sedmerci: Dubočica 54 6 (3), Dinamo 3 (1). Isključenja: Dubočica 54 10, Dinamo 16 minuta.

DUBOČICA 54: Cvetković, Stefanović, Milićević 5, Radulović 4, Tasić, Mađar, Denić 1, Mitrović, Atanasković 4, Ristović 4, Stolić, Radisavljević, Pavlović 2, Anđelković 5, Kocić, Arđelan.

DINAMO: Marjanović, Dornjei 5, Perović 3, Čelica 1, Jezdimirović 1, Ivezić, Novaković, Čabrilo 1, Tonić, Distol, Pavlović 5, Urta, Kostadinović, Radović 8, Milošević 3, Sulajko 1.

Radnički iz Kragujevca je dobio Kikindu u gostima sa 28:30 (18:15), dok će poslednji učesnik završnog turnira Kupa Srbije da bude poznat 1. marta kada Šamot dočekuje Vojvodinu.