MVP Superkupa, Mateja Dodić: Timski duh prelomio - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSrbija MVP Superkupa, Mateja Dodić: Timski duh prelomio

MVP Superkupa, Mateja Dodić: Timski duh prelomio

Utakmica Superkupa u Loznici najavila je uzbudljivu sezonu u srpskom šampionatu. Nakon trijumfa u finalu Kupa pre par meseci, Metaloplastika je još jednom uspela da savlada tim koji već deceniju dominira u domaćim okvirima.

Golom Brajovića 20-ak sekundi pre kraja, tim Vladana Matića pobedio je Vojvodinu 29:28 (12:15). Za najboljeg pojedinca Superkupa proglašen je mladi Mateja Dodić, najefikasniji akter sa osam pogodaka.

-Zahvalan sam što imamo ovakvu ekipu, bilo smo jedni uz druge svih 60 minuta. Bilo je mnogo tehničkih grešaka u prvom poluvremenu, zbog kojih smo se našli u zaostatku od tri ili četiri gola. Pokušavali smo u nastavku da se vratimo, nekoliko puta smo uspeli ali ne i da preokrenemo, sve do same završnice kada smo postigli gol za pobedu.

-Lepo smo počeli sezonu. Ispoštovali smo sve dogovore sa tajm-auta i savete trenera tokom meča, to nas je odvelo do uspeha.  Što se tiče ambicija za sezonu pred nama, idemo iz utakmice u utakmicu, spremamo se taktički i fizički za svakog narednog rivala, pa ćemo videti gde će nas to odvesti – rekao je mladi srpski reprezentativac.