Odbrana Trnavca vredna polufinala! Partizan posle penal-ruleta nadigrao Železničar - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSrbija Odbrana Trnavca vredna polufinala! Partizan posle penal-ruleta nadigrao Železničar

Ognjen Borjanović

Ludnica na Banjici! Ponovo su kao i pre dve sedmice viđeni plavi karton, crveni karton, mnogo isključenja i napetosti, a pobednika nije bilo posle 60 minuta već je meč otišao u penal završnicu. Navikli su nas rukometaši Partizana i Železničara poslednjih sezona na veoma zanimljive i borbene utakmice, ali ova večerašnja je bila spektakularna. Ipak, samo jedna ekipa mogla je da prođe na fajnal-for Kupa prof. dr Branislav Pokrajac, a to je ovoga puta Partizan- 33:32(28:28).

Triler završnica na minut do kraja utakmice bilo je nerešeno. Prvo je Marko Milosavljević ispustio loptu, a Partizan lako u kontri pogodio za vođstvo. Da bi samo nekoliko sekundi kasnije Đorđe Spasić pogodio za novo izjednačenje. U poslednjem napadu Partizana lopta je išla na Stefana Petrića koji sjajnim golom na sedam sekundi do kraja dovodi Partizan na prag polufinala. Ipak, ponovo magija Spasića, iznuđen sedmerac, potom i gol vredan penal-ruleta.

U penal seriji sigurni su bili svi izvođači do pete serije. Pogađali su redom Maksić, Pižurica, Mikić, Petrić i Mićić za Partizan. Dok su u redovima Želje sigurni bili Pavlović, Milosavljević, Spasić i Stanojević. Ipak, u petoj seriji je Andrej Trnavac odbranio šut Lazara Anđelkovića i poslao Partizan na fajnal-for.

Veliki borbu vodili su igrači tokom prvog poluvremena. Igralo se gol za gol sve do 25. minuta kada je za 70 sekundi Železničar otišao na tri razlike. Velike probleme odbrani Maksićevoj ekipi zadavao je pivotmen VladimirJevtić. Sa druge strane prva opcija u napadu crno-belih bio je Stafan Petrić. Mladi bek Partizana je u kroznim momentima uspeo da pronađe put do gola i tako održi koliko-toliko svoju ekipu u rezultatskom prključku.

Kako je završen prvi deo igre, tako je nastavljen drugi. Železničar je kažnjava greške rivala. Ipak, rešio je Maksić da njegova ekipa tada izađe u dublju odbranu. Dalo je to odmah rezultat, pritiskao je Mićić organizatora igre gostiju. Stao je napad Želje i Partizan je na 15 minuta do kraja poravnao rezultat – 20:20.