Spor start, furiozan finiš: Vojvodina prejaka za Partizan na Slanoj bari - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSrbija Spor start, furiozan finiš: Vojvodina prejaka za Partizan na Slanoj bari

Spor start, furiozan finiš: Vojvodina prejaka za Partizan na Slanoj bari

Šampion slavio u derbiju 4. kola srpskog prvenstva.

Pred oko 300 gledalaca u Novom Sadu, Vojvodina je bila bolja od Partizana 32:24 (14:12) u susretu timova koji su do ove runde imala maksimalan učinak. Crno-beli su držali korak do sredine drugog poluvremena, ali je razlika u kvalitetu došla do izražaju u poslednjih 20 minuta. Sjajna partija Andreja Trnavca protiv bivšeg kluba.

Partizan nije dovoljno valorizovao odlično odbranu na startu meča. Šest minuta trebalo je Voši da probije led, ali je potom brzo uspostavila kontrolu i na odmor otišla sa dva gola suficita.

Gosti su izjednačili početkom nastavka, ali se onda razigrao sjajni Vukašin Vorkapić i doneo svom timu prednost 18:15. Izabranici Đorđa Ćirkovića ušli su u seriju grešaka, izgubili nekoliko lopti i sa igračem više, što je protivnik umeo da kazni.

Pitanje pobednika rešeno je pre finiša. Gosti su ušli i u problem sa povredama pa su  utakmicu završile junoše. Na ulasku u poslednjih deset minuta, Rađenović je iz kontre povisio na plus sedam, i povratka Partizanu nije bilo.

Vojvodina – Partizan 32:24 (14:12)

NOVI SAD: SC Slana bara, gledalaca: 300. Sudije: Sekulić i Jovandić. Sedmerci: Vojvodina 3 (3), Partizan 7 (6). Isključenja: Vojvodina 12, Partizan 4 minuta.

VOJVODINA: Lučin (2 odbrane), Šijan 4, Vorkapić 8 (3), Milić 5, Vukovljak, Aziz 3, Trnavac (13 odbrana), Milenković 1, Sunajko 1, Pušica 1, Rađenović 4, Pešić, Tomić, Rogan 4, Puhovski, Šuiref 1.

PARTIZAN: Mihajlović, Markatatos 2, Jović 1, Šotić 1, Arsić, Vesković, Lazić 1 (1), Milošević 2, Kustudić, Jelić (10 odbrana), Kojadinović 4, Beloševac, Mićić 3, Praštalo 1, Peštić 2, Kovačević 7 (5).