Vojvodina i Jagodina pobednici Svesrpskog Kupa - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSrbija Vojvodina i Jagodina pobednici Svesrpskog Kupa

Vojvodina i Jagodina pobednici Svesrpskog Kupa

Sedma edicija Svesrpskog kupa održala se u Lazarevcu, ali se šampion nije promenio – sedmi put, u muškoj konkurenciji, najbolja je bila Vojvodina, koja je u finalu savladala Borac iz Banjaluke sa 37:28 (18:13).  Tako je srpski šampion osvojio četvrti trofej u 2023. godini.

Pitanje pobednika se nijednog trenutka nije dovodilo u pitanje. Vodila je Voša početkom drugog poluvremena sa 10 golova razlike. Na desetak minuta pre kraja smanjili su Banjalučani na -5, ali brzo je Boris Puhovski iz kontre prekinuo seriju tima Irfana Smajlagića.

Najefikasniji akter finala bio je Vukašin Vorkapić sa 11 golova (šest iz sedmerca), Mohamed Aziz Aidi je dao sedam, Boris Puhovski šest, a Bojan Rađenović četiri. Kod Borca Belorus Klimavecje bio najbolji sa devet pogodaka.

Najuspešniju godinu u istoriji kluba, navijači Vojvodine pamtiće i po duploj kruni, osvajanju EHF Kupa i plasmanu u drugi krug Lige Evrope.

Petar Đorđić u Vojvodini

Treći put se Svesrpski Kup igrao i u ženskoj konkurenciji. Slavila je Jagodina, koja je u neizvesnom finalu bila bolja od Borca 27:26 (12:12).

U veoma ujednačenoj utakmici pitanje pobednika rešeno je tek u poslednjim sekundama kada je Milica Anđušić uspela da postigne gol i donese veliku radost i pehar svom timu.

U redovima šampiona Srbije najefikasnija je bila Srna Sukur sa osam postignutih golova, dok je kapiten Aneta Adžić dodala dva manje. Među rukometašicama iz Banja Luke istakla se takođe kapitenka, Helena Đurić, koja je upisala devet pogodaka.