Vojvodina rutinski, Partizan kroz penal dramu do finala Kupa Srbije (Video) - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSrbija Vojvodina rutinski, Partizan kroz penal dramu do finala Kupa Srbije (Video)

Vojvodina rutinski, Partizan kroz penal dramu do finala Kupa Srbije (Video)

Za trofej pobednika Kupa „Prof.Dr. Branislav Pokrajac boriće se Vojvodina i Partizan, zahvaljujući ishodima današnjih polufinalnih mečeva.

Dok je Vojvodina suvereno odbranila ulogu favorita na Slanoj bari 30:26 (17:11),  u Pančevu je viđena drama kakva odavno nije u srpskom klupskom rukometu. Nakon pravog rolerkostera i uzbudljive penal drame, Partizan je na uštrb Dinama pronašao put do finalne predstave.

Branilac duple krune je prilično rutinski savladao Metaloplastiku. Vodila je Vojvodina opipljivom razlikom od početka, imala i plus osam početkom nastavka, ali su momci Vladana Matića smogli snage da zaprete prilaskom na 25:22. Ipak, bliže od toga nisu mogli, pošto je raspoloženi Đorđić odbio gostujući nalet.

Sjajni levi bek je bio najefikasniji sa osam golova, šest je dao Puhovski, dok je Trnavac doprineo sa 12 odbrana. U redovima Šapčana, aspoložen je bio povratnik u reprezentaciju Srbije Milan Jovanović sa devet golova (tri sa linije sedam metara). Isti broj odbrana imao je Darko Arsić.

Prava drama viđena pod svodovima dvorane „Strelište“. Pravi rolerkoster Dinama i Partizana dobio je epilog na najneizvesniji mogući način. Oba sastava su imali periode dominacije, vodili sa tri i četiri razlike – domaći su preokrenuli u finišu i bili blizu trijumfa.

Dinamo je vodio 30:29 i imao loptu u posedu pola minuta pre kraja, ali je Partizanov presing urodio plodom, pre nego što je, do tada odlični Stamenković pogrešio ne ostavivši loptu na adekvatno mesto. Sudije su pokazale na sedmerac, a Kojadinović, koji je prethodno pogodio i za prilazak na minus jedan, pogodio za 30:30.

U penal-seriji, Marko Pavlović je pogodio prečku, Nikola Kovačević je imao šansu da sve reši posle pet serija, ali mu je Kosanović odbranio udarac. U sedmoj seriji, Marko Perović pogađa stativu, a pivotmen Partizana Ivan Mićić drugi put trese mrežu sa sedam metara za veliko slavlje crno-belih.

Pančevo– Dvorana: Strelište. Gledalaca: 300. Sudije: Trivković i Milosavljević (Beška). Sedmerci: Dinamo 10 (8), Partizan 12 (9). Isključenja: Dinamo 8, Partizan 10 minuta. Diskvalifikacija: Nikola Stamenković (Dinamo) u 60. minutu.

DINAMO – PARTIZAN 35:36 (30:30;15:15)

DINAMO: Ćirović, Dornjei 5 (1), Stamenković 4, Arsić, Bogdanović 7, Perović 1 (1), V. Stamatović, Ostojić 4, Novaković, N. Stamatović, Kosanović, Kostadinović, Jezdimirović, Ilić 6 (2), Pavlović 4, Grozdanić 4 (3).

PARTIZAN: Mihajlov, Markatatos, Jović, Šotić 3, Vesković, Marjanović, Kojadinović 10 (3), Zečević 2, Arsenić, Mićić 6 (3), Obradović 2 (1), Popović 5, Peštić 7 Šaponjić 1, Kovačević 1.

Domaćin finalnog meča biće određen žrebom, u četvrtak od 13.00 u prostorijama RSS.