Vojvodina silna u Šapcu, još jedan korak do nove titule! - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSrbija Vojvodina silna u Šapcu, još jedan korak do nove titule!

Vojvodina silna u Šapcu, još jedan korak do nove titule!

U okviru 10. kola plej-ofa srpskog šampionata, Vojvodina je kao gost savladala Metaloplastiku 30:37 (17:19), i tako došla na korak do devete uzastopne titule šampiona države, koju bi mogla obezbediti narednog vikenda eventualnom pobedom nad Radničkim kod kuće.

Konačno je trener Boris Rojević imao nešto širi roster na raspolaganju, što se odmah odrazilo na kvalitet napada najbolje srpske ekipe. Nakon startne prednosti Metaloplastike, Vojvodina je preuzela vođstvo sredinom prvog poluvremena i nije ga ispuštala do kraja. Na odmor su gosti otišli sa plus dva, da bi početkom nastavka prvi put napravili osetniju prednost, i, ispostaviće se, rešili pitanje pobednika.

U petom minutu nastavka je prvi put bilo plus četiri, a na ulasku u poslednju četvrtinu vremena prednost je narasla na 24:30. Do kraja se igralo gol za gol, tako da je Vojvodina, lakše nego što se očekivalo, sačuvala maksimalan učinak u doigravanju i na gostovanju timu od kojeg je poražena u finalu nacionalnog Kupa.

Desna strana napada branioca titule izbila je u prvi plan – Milenković je dao osam, a Nikolić sedam golova. Gregor Ovirk ih je pratio sa pet, mladi Luka Rogan dodao je četiri. U sastavu Miodraga Kažića, najčešće su pogađali Brajović (7) i Mešter (5).