SRL: Vojvodina "duplirala" Leskovčane, Partizan savladao Ub - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SRL: Vojvodina „duplirala“ Leskovčane, Partizan savladao Ub

SRL: Vojvodina „duplirala“ Leskovčane, Partizan savladao Ub

Vojvodina i Partizan upisali su nove pobede u Super ligi Srbije. Novosađani su pred rastanak zbog EHF nedelje u kojoj će se okupljati reprezentacije, deklasirali Dubočicu iz Leskovca 40:20 (17:12). Tim Borisa Rojevića očigledno nije spuštao sa gasa tokom svih 60 minuta, a drugo poluvreme koje je završeno rezultatom 23:8 najbolje govori o tome.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Stefan Sunajko sa devet golova, a krilo s druge strane, Vukašin Vorkapić, bio je sedam puta precizan.

VOJVODINA – DUBOČICA 40:20 (17:12)

VOJVODINA: Lučin (8 odbrana), Vorkapić 7, Milić 1, Ocvirk 1 (1), Vukovljak, Aidi 6, Trnavac (5 odbrana, sedmerac), Milenković 3, Sunajko 9, Pušica, Pešić, Tomić 4, Rogan 3, Golubović 4, Puhovski 2.

DUBOČICA 54: L. Pavlović 2, Milićević, Radulović 5 (4), Petrović, Trajković 3 (1), I. Mitrović, Spasić, A. Mitrović, Atanasković, Cvetković 1, Ristović, M. Pavlović 4, Milošević 2, Anđelković 2, Kocić (9 odbrana, 4 sedmerca), Arđelan (5 odbrana).

Igrač utakmice: Stefan Sunajko (Vojvodina).

Semafor: 4:4 (10), 9:5 (19), 12:10 (25), 15:12 (28), 20:14 (35), 27:14 (42), 35:17 (51), 38:18 (55).

Partizan se vratio na pobednički kolosek posle remija u Kragujevcu i poraza od Dinama, trijumfom nad Ubom 30:24. Ivan Mihajlov imao je dobru rolu sa 13 odbrana,  Uroš Kojadinović je postigao sedam golova, dok je s druge strane Dušan Panovski šest puta bio precizan.