SRLS: Borba najmlađih timova u Kragujevcu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SRLS: Borba najmlađih timova u Kragujevcu

SRLS: Borba najmlađih timova u Kragujevcu

10. kolo Super lige Srbije zatvoriće duel najmlađih timova u takmičenju – Radničkog i Jugovića (19 h). Iz tabora Kragujevčana već par nedelja apostrofiraju upravo ovaj meč kao krucijalan u borbi za opstanak.

Radnički je u prošloj rundi bio na pragu iznenađenja protiv Crvene zvezde, ali je ponovo u finišu prosuo odličnu igru tokom meča i ostao kratkih rukava. Tada je u „Jezeru“ domaćin vodio sa 24:20, a na kraju je bilo 24:25. Srednji bek Strahinja Simić svestan je da bi još jedan takav propust mogao biti koban.

-Odigrali smo protiv Zvezde jednu dobru utakmicu, kontrolisali rezultat bukvalno do 55. minuta i bili na pragu pobede. Bili smo bolja ekipa a ispustili smo bodove kao što smo to učinili protiv Požarevca,  i to definitivno ne smemo sebi da dozvolimo u meču protiv Jugovića.

-U Kaću smo protiv njih imali bodove u džepu, ali smo izgubili zahvaljujući Milosavljevu koji je odbranio sedam sedmeraca. Sada nemamo pravo na kiks i ne razmišljamo ni o čemu drugom osim o pobedi. Dobro smo trenirali i mislim da smo se odlično spremili za ovu utakmicu, ali to će se videti na terenu. Radnički će u ovom meču dati i više od svojih mogućnosti kako bi pobedio, ova utakmica može biti ključna za nas – najavljuje Simić

S druge strane, najbolji pojedinac Kaćana, Nemanja Beloš, oseća da je konačno došlo vreme za pobedu u gostima.

– Pre dve runde protiv Crvene zvezde nam je malo falilo za pobedu u gostima, a mislim da ćemo to „malo“ imati u Kragujevcu, i vratiti se kući sa dva boda. Dobro smo trenirali ove nedelje. Oni su, kao i mi, mlada ekipa. Očekujem otvorenu utakmicu sa puno trčanja svih 60 minuta. Ko hoće da pobedi, moraće mnogo da se oznoji. Mi smo svesni toga, i idemo Radničkom u goste sa ciljem da pobedimo i uhvatimo priključak u borbi za plej of – najavljue Beloš

Jugović je sedmi sa devet, Radnički deveti sa četiri boda.