SRLS: Grozdanić spasio bod Voši protiv Zvezde - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SRLS: Grozdanić spasio bod Voši protiv Zvezde

SRLS: Grozdanić spasio bod Voši protiv Zvezde

Aktuelni šampion novosadska Vojvodina, golom Miloša Grozdanića, u poslednjim sekundama duela na otvaranju plej-ofa Super lige spasila je bod protiv Crvene zvezde 27:27 (14:12) pred svojim navijačima. Imali su Beograđani sve u svojim rukama kada je tačno minut pre kraja Aleksa Kljajić (sedam golova) presekao napad Novosađana u situaciji sa dva igrača manje na terenu i pogodio za 25:27, ali je tim Borisa Rojevića u situaciji 6 na 4 uspeo da postigne dva gola za remi preko Stankovića i Grozdanića.

Ništa nije nagoveštavalo ovakav epilog duela u hali „Slana Bara“, s obzirom da su Novosađani u 45. minutu imali obećavajućih +5 – 22:17. Stali su domaći, a gosti su uspeli da za pet minuta dođu do izjednačenja vođeni dobrom partijom Aleksandra Babića. Sedmi pogodak levog beka crveno-belih doveo ih je u vođstvo 24:25 i obezbedio neizvesnu završnicu.

Bugarinović je pogodio za 25:26, a u narednom napadu nervozni Mandić pravi isključenje nad Milanom Jovanovićem (58:41), posle čega pokušava i da se fizički obračuna sa njim. U pokušaju da smiri svog igrača, trener Zvezde Nenad Perunićić dobija dva minuta isključenja zbog ulaska na teren. Tako Crvena zvezda ostaje sa dva igrača manje u polju do kraja duela.

Kod Novosađana istaknutu rolu imao je iskusni Svetislav Verkić, koji je zaustavio 13 šuteva protivnika.