SRLS: Morava stavila tačku na kolo - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SRLS: Morava stavila tačku na kolo

SRLS: Morava stavila tačku na kolo

U poslednjem meču 2. kola srpske Super lige, Morava je u Velikoj Plani savladala Požarevac rezultatom 29:27 (14:15). U uzbudljivom meču punom preokreta, domaći su bili snalažljiviji u finišu i upisali prvu pobedu po povratku u elitu.

Gosti su bili ti koji su diktirali rezultat u prvom poluvremenu. Nepogrešivi Pilipović (7/7 u prvom delu) i odlični Čavaljuga vodili su svoj tim do prednosti od 10:7 i 12:8, ali je brzopletost Požarevljana pomogla Planjanima da se vrlo brzo vrate u egal, i da, pre svega golovima Bugarinovića,  na odmor odu sa minimalnim zaostatkom.

Morava je nastavak započela sa igračem više i odmah preokrenula rezultat, preko Potpare i Đurkovića. Održavali su domaći plus dva nešto više od desetak minuta, ali su ubitačnim kontrama gosti izjednačili, a potom vratili preimućstvo na svoju stranu, kada je Tica 12 minuta pre kraja pogodio za 22:23.

Par teških intervencija Strahinje Popovića i sigurnost Marka Jokića sa sedam metara razlog su novog preokreta, 26:25 u 54. minutu. Stotinak sekundi pre kraja, kadetski reprezentativac Milan Poptpara, koji igra na dvojnu registraciju za Crvenku i Moravu, šalje projektil u rašlje Ivana Đorđevića sa 10-ak metara i donosi svom timu nešto lagodnijih 28:26. Gosti pokušavaju  brzim centrom ali greše, Jokić krade loptu i biva neumoljiv u kontri za 29:26, čime je dao znak za početak slavlja domaćoj klupi i navijačima.

Upravo je Jokić bio najfikasniji kod pobednika sa osam golova, dok je Pilipović na drugoj strani postigao devet. Posle dva kola, jedino je kragujevački Radnički bez bodova.