SRLS: Remi u Šapcu, čudotvorac Milosavljev odbranio pobedu u Kaću - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SRLS: Remi u Šapcu, čudotvorac Milosavljev odbranio pobedu u Kaću

SRLS: Remi u Šapcu, čudotvorac Milosavljev odbranio pobedu u Kaću

Derbi 2. kola srpske Super lige završen je bez pobednika. Metaloplastika i Crvena Zvezda su podelili bodove u Šapcu odigravši 22:22 (12:12).

Posle rezultatske klackalice koja je trajala do 45. minuta, crveno – beli su prvi put stekli osetniju prednost od tri gola, ali je domaći tim vrlo brzo poravnao rezultat. Metaloplastika je u finišu vodila 21:20 i 22:21, da bi se u poslednji minut ušlo sa nerešenim rezultatom. Zvezda je imala napad za vođstvo, koji je osujetio darko Arsić i ostavio svom timu 30 sekundi za napad.  Ipak, Jezdimirović je pokušao da proigra Ivanovića na krilu, no lopta mu je iskliznula iz ruke, završila u naručju prestoničana, a vremena nije bilo više.

ŠabacDvorana: Zorka. Gledalaca: 1.100. Sudije: Mošorinski (Novi Sad) i Pandžić (Zrenjanin). Sedmerci: Metaloplastika 5 (4), Crvena zvezda 7 (5). Isključenja: Metaloplastika 4, Crvena zvezda 6 minuta.

Semafor: 4:4 (12), 7:8 (22), 12:11 (28), 13:14 (34), 16:19 (43), 21:20 (48), 22:22 (59).

METALOPLASTIKA: Maksimović, Milovanović, Došen, Stevanović, Marinović, Bomaštar, Arsić (16 odbrana, 2 sedmerca), Savić 1, Jezdimirović, Mitrović , Dragićević 3, Jevtić 1, Ivanović 9, Marković 3, Petrović, Ostojić 5.

CRVENA ZVEZDA: Šotić 2, Bojičić, Radosavljević 6, Dragutinović 1, Vokši, Damnjanović 6, Gačević, Rodić, Antelj, Radoničić, Zlatanović (19 odbrana, 1 sedmerac), Todorović 2, Mandić 4, Babić 1, Vujović, Milutinović.

Jako uzbudljivo je bilo i u Kaću, gde su „golobradi Jugovići“ osvojili čitav plen protiv kragujevačkog Radničkog, 25:24 (11:14). Sve do poslednjih 20-ak minuta meča u dvorani „Hram“, činilo se da će gosti bez drame doći do prve pobede u šampionatu, ali tako nije mislio Dejan Milosavljev. Verovali ili ne, mladi čuvar mreže je odbranio sedam od 10 dosuđenih sedmeraca za Radnički, a poslednji u nizu, na isteku 60. minuta, doneo je Jugoviću vrednu pobedu.

Gosti su imali konforno vođstvo tokom prvog dela, najviše plus četiri. Seleši je u 41. minutu doneo prvu prednost domaćinu, a sedam minuta pre kraja bilo je tri razlike. Međutim, sastav Nedeljka Vučkovića je smogao snage da se vrati u meč. Minut i po pre kraja utakmice, Jugović je imao prednost od dva gola, da bi Dejan Milosavljev u 59. minutu šesti put odbranio sedmerac, ovoga puta kapitenu gostiju Strahinji Simiću. I kada se činilo da Kaćani sigurno osvajaju bodove, usledile su dve početničke greške domaćina, što je Luki Radoviću omogućilo da smanji vođstvo domaćih na 25:24, a njegovim saigračima da u poslednjem napadu stignu do izuzetno vrednog boda.

Sekund pre kraja, Radničkom je dosuđen i sedmi sedmerac, a Milosavljev zaustavlja šut Rajičevića za potpuno oduševljenje i neveru, kako Kaćana tako i Kragujevčana. Mladi srpski reprezentativac je sakupio impozantnij 28 odbrana! Beloš je postigao sedam, a Vrgović šest golova za domaćina. Na drugoj strani, tragičaru Rajičeviću neće puno značiti 10 postignutih golova.

U preostalim mečevima drugog kola, Železničar i Sloga su odigrali 28:28 (15:13), a Rudar je zabeležio i drugi trijumf na svom terenu, i to protiv Partizana 26:24 (15:12). U nedelju se igra poslednji meč ove runde, morava dočekuje Požarevac (19h).