SRLS: Želja naplatio dug Šapčanima - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SRLS: Želja naplatio dug Šapčanima

SRLS: Želja naplatio dug Šapčanima

PIŠE: Kristina Krstić

Derbi susret petog kola plej-ofa u Čairu, između Metaloplastike i Železničara završen je rezultatom 26:23 (12:12). Šapčani su ponovo namučili Nišlije, koje su na kraju ipak uspele da im naplate za jedini poraz na domaćem terenu u regularnom delu prvenstva.

Prvih trideset minuta meča podsećala su na prethodni susret u Čairu. Iako su domaći dva puta vodili, gosti su napravili seriju od 4:0 i preuzeli konce igre u svoje ruke. Želja je u međuvremenu imao igrača više u polju, ali je ishitrenost u napadu sprečila domaće da priprete gostima.Sve to dodatno je motivisalo šabački tim, koji je ˶sebično˝ čuvao prednost. Izabranici Josifa Petkovića nisu igrali svoju prepoznatljivu odbranu. Golman Zlatanović za deset minuta nije zabeležio nijednu odbanu, te ga je na gol zamenio Gemaljević, koji je tri puta uspšnointervenisao. Ni u napadu nije bilo ništa bolje ishitreni šutevi, promašeni ziceri, pa neiskorišćen sedmeraci (Arsić odbranio šuteve Spasića i Živkovića) samo su neki od uzroka zašto su gosti održavali prednost.  Imala je Metaloplastika +3 sve do 26. minuta, kada su se domaći ˶probudili˝. Zlatanović je bio solidan na golu, konsolidovana je igra u napadu i napravljena serija od 3:0. Sve to rezultiralo je nerešenim rezultatom posle trideset minuta.

Igra gol za gol obeležila je igru u nastavku. Desetak minuta gosti su imali minimalnu prednost. Pri rezultatu 15:16, Arsić je odbranio sedmerac i Petkoviću, no to nije demotivisalo Nišlije. Đukić je pogodio za izjednačenje, odlični Milovanović vratio vođstvo, a Jevtić doneo +2 domaćima. Sve ovo upalilo je crveni alarm, pa je Jordović uzeo tajm-aut. Ipak ni to nije pomoglo, jer od tada gosti nisu uspeli ni da izjednače, iako su bili u prilici. Usledila su dva vezana isključenja za domaće, prvo je Milovanovoić morao na hlađenje, a onda i Mađar. I pored svih poteškoća domaći su odoleli. U nastavku je golman gostiju Arsić odbranio sedmerac i Miriću, ali nije zaustavio Krsmančića, Đukića i Jevtića koji su pogađali i svoj tim doveli do velikih +4 (24:20), devet minuta pre kraja. I taman kada se mislilo da je sve gotovo, Metaloplastika je ponovo pripretila i preko Gojkovića i Vorkapića došla do -2 (24:22). Odmah nakon toga kapiten Šapčana Miloš Mitrović je, nezadovoljan odlukom arbitra, nesportski regaovao i zaradio četiri minuta isključenja. Do kraja meča Arsić je osujetio pokušaj Živkovića, nakon ćega je njegov tim izgubio loptu i šansu da se ˶primakne˝ na gol zaostatka. Za +3 precizan je bio Stanojević. Ipak cepelin Živkovića uz zvuk sirene stavio je tačku na duel.

Žeju su do pobede predvodili Đukić sa šest i Jevtić sa pet golova. Sa druge strane Brajović je brojao do šest, a Vorkapić do pet.

Železničar – Metaloplastika 26:23 (12:12).

Niš, hala Čair;

Gledalaca: 700;

Sudije: Dušan Stojković (Niš)/ Nenad Nikolić (Leskovac);

Sedmerci: Železničar 4(0), Metaloplastika 1(1);

Isključenja: Železničar 4 minuta, Metaloplastika 12 minuta;

ŽELEZNIČAR: Lazić, Živković 3, Milovanović 3, Potkonjak, Sretenović 3, Mađar, Krsmančić 3, Gemaljević (3 odbrane), Stanojević 3, Zlatanović (6 odbrana), Spasić, Jevtić 5, Petković, Mirić, Đukić 6, Vučković.

METALOPLASTIKA: Vorkapić 5, Trninić 2, Pisarić, Došen, Dakić 3, Brajović 6, Arsić (7 odbrana + 4 sedmerca), Đukić 2, Jezdimirović, Mitrović, Matičić 1(1), Todorović, Gojković 3, Milić, Trkulja 1, Vladisavljević.

Legendama u čast

Uoči početka meča publika u Čairu pozdravila je čuvenu generaciju niškog Železničara, koja je pre 40. godina igrala u finalu Kupa pobednika kupova Evrope.

Niškoj publici poklonili su se Zoran Živković, Aleksandar Živković, trener Želje Josif Petković, Časlav Grubić, Dragoslav Živković, Dragoslav Pavlović, Dobrica Grozdanović, Pajo Pavlović, Dušan Kostić, Svetozar Pešić, Miroljub Zdravković. Ilija Temelkovski, bio je opravdano otsutan, dok Predrag Knežević i Branislav Ždraljević, nažalost više nisu među nama.

Prigodan poklon legendama kluba predali su Slobodan Milosavljević i Dragan Musa Mladenović.