SRLS: Želja rutinski protiv Obilića - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SRLS: Želja rutinski protiv Obilića

SRLS: Želja rutinski protiv Obilića

PIŠE: Kristina Krstić

Niški Železničar savladao je u devetom kolu ARKUS lige ekipu Obilića rezultatom 32 : 26 (17:11).

Iako su domaći konstantno imali prednost, ekipe su u prvih 15 minuta bile izjednačne. Želja je sredinom prvog dela slomio otpor gostiju. Sve je počelo posle dve dobre odbrane Kocića. On je prvo skinuo sedmerac Aničiću, usledila je jos jedna dobra intervencija, lopta je ponovo došla u ruke igrača Obilića, ali je Pavić pogodio okvir gola. Odmah nakon toga prednost niškog tim je počela da raste. Stanojeviću i Jevtiću, u rešetanje protivničke mreže, produžili su se Milovanović i Spasić, a uz standardno dobrog Kocića na golu, već se mogla naslutiti nova pobeda Želje u Čairu. Sa druge strane gosti su promašili nekoliko zicera, a domaći su to znali da kazne. Pri rezultatu 16:10 Kocić je skinuo još jedan sedmerac i dodatno uzdrmao protivnika. Do odlaska na odmor Nišlije su zadržale prednost od šest golova.

Pauza je prijala Beograđanima koji su se konsolidovali i na startu drugog dela napravili seriju od 3:0 (17:14). Nalet Obilića prekinuli su Spasić i Jevtić pa je Želja ponovo imao +6 (20:14).  Po nekom nepisanom pravilu, u drugom delu, probudio se i iskusni Stojanović, koji je sa Jevtićem zadavao najveće probleme gostujućoj odbrani. Saveznik Obiliću, u nastavku meča, bio je i okvir gola koji su su domaći igrači neretko pogađali. Imao je i čuvar mreže gostiju Dražić dobar period, ali to nije sprečilo izabranike Đorđa Teodorović da dođu do dvocifrene prednosti (29:19, 51.minut). Visoka prednost omogućila je treneru domaćih da pruži šansu svim igračima. Stošić je bio dobar na golu, a u strelce su se upisali i najmlađi Danilo Stojanović, Luka Potkonjak. Promene u redovima Želje, iskoristili su gosti, koji su zaostatak uspeli da spuste sa deset na šest golova.

Niški igrači Derbi 10. kola ARKUS lige biće odigran u 13. novembra kada će snage u Pančevu odmeriti Dinamo i Železničar.

Železničar – Obilić 32:26 (17:11)

Niš, hala Čair;

Sudije: Đorđe Jevtić/Milos Jevtić (Lazarevac);

Isključenja: Železničar 10 minuta, Obilić 6 minuta;

Sedmerci: Železničar 3(2),Obilić 5(3);

Železničar; Matović, Bojan Radivojević Milovanović 6, Stanojević 5, Petrović, Boris Radivojević 2, Milosavljević, Stošić 2 odbrane, Spasić 5(1),  A.Stojanović 4 Jevtić 6, Cvetković, Potkonjak 2(1), D.Stojanović 1, Pavlović 1, Kocić 14 odbrana + 2 sedmerca;

Obilić:Radović 2 odbrane, Podraščić 3, Vokši 4 (1) Aničić 5 (3), Jestrović 4, Teodorović 4, Dražić 5 odbrana + sedmerac, Mirić,Pavić 2, Milutinović, Dotlić 1, Mandić, Đorđević, Ivošević 3, Tasić.