SRLS: Želja savladao Zvezdu posle velikog preokreta - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SRLS: Želja savladao Zvezdu posle velikog preokreta

SRLS: Želja savladao Zvezdu posle velikog preokreta

PIŠE: Kristina Krstić

U veoma uzbudljivom meču 18. kola Superlige Železničar je, posle preokreta, savladao Crvenu zvezdu. Duel u Čairu završen je rezultatom 33:29 (16:17).

Igrači Zvezde uspeli su da u više navrata prokockaju veliko vođstvo što ih je koštalo poraza. Sa druge strane uporni domaćini su uspeli da upišu 14. pobedu i tako matematički obezbede plasman u plej-of.

Crveno – beli su od starta nametnuli svoj stil igre i već u petom minutu vodili sa 4:1. Domaći su igrali veoma loše u odbrani što su gosti znali da iskoriste. Golovi su se ređali kao na traci, a najveća prednost Crvene zvezde, u par navrata, bila je +5. Na sreću domaćih napad je koliko-toliko funkcionisao. Odličnom serijom u finišu prvog dela Želja je uspeo da dođe do gola zaostatka i uhvati rezultatsi priključak.

U nastavku meča viđeno je drugo lice niškog tima, koji se konsolidovao u odbrani i poboljšao igru u napadu. Do 38. minuta viđena je rezultatska klackalica, a zatim je Zvezda ponovo počela da diktira tempo i došla do +4 (19:32). No, ni to nije demoralisalo izabranike Josifa Petkovića, koji su za dvanaest minuta uspeli da istope prednost i izjednače. U 50. minutu rezultat je bio (27:27). Kad je bilo najpotrebnije igrači u plavim dresovima su pokazali karakter. Velikim zalaganjem i željom domaći su po prvi put na meču, u 54. minutu poveli (29:28). Serija Železničara od 5:0, bila je nedostižna za izabranike Nenada Peruničića. Interesantna je činjenica da je mreža domaćih mirovala gotovo devet minuta. Odbrana je popustila u poslednjim sekundama meča što su gosti iskoristili i postavili konačan rezultat 33:29.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Spasić sa 9 pogodaka, sledili su ga Đukić sa osam i Sretenović sa sedam. Dobar na golu u drugom delu meča bio je golman Janko Gemaljević. Sa druge strane u Zvezdi se istakao Kljaljić sa osam i Šotić sa jednim pogotkom manje.

Železničar 1949 – Crvena zvezda 33:29 (16:17)

Niš, hala Čair;

Gledalaca: 1200;

Sudije: Marko Boričić/ Dejan Marković;

Isključenja: Železničar 6 minuta, Crvena Zvezda 10 minuta;

Sedmerci: Železničar 3 (3), Crvena Zvezda 2 (1);

Železničar: Lazić, Milovanović, Stankulić, Sretenović 7, Mađar, Krsmančić 4, Gemaljević 6 odbrana, A. Stanojević 2, Zlatanović 6 odbrana + sedmerac, Spasić 9 (3), V. Stanojević, Mirić, Jevtić 1, Đukić 8, Vučković 2, Potkonjak;

Crvena zvezda: Čolović, Šotić 7, Radisavljević, Horvat 1, Nikolić, Ivanović 1, Pešić, Ljubenović, Bugarinović 4, Milosavljević, Pejčinović (odbrana), Rajičević, Mandić 6 (1), Kljaljić 8, Zejak 2, Đurković.