Srpkinje se revanširale Makedonkama - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Srpkinje se revanširale Makedonkama

Srpkinje se revanširale Makedonkama

2 komentari

U kamernoj atmosferi hale „Jezero“ u Kragujevcu, rukometašice Srbije, revanširale su se za poraz  od pre dva dana – reprezentativkama Makedonije 32:25 (12:13). Kvalitetnih 30 minuta Srbije u nastavku meča, bili su dovoljni da se slomi otpor motivisanih Makedonki. Kvalitetnija odbrana sa posebnom pažnjom na Georgievskoj, donela je preokret i pobedu devojkama Saše Boškovića. Sa boljom odbranom, došlo se i do lakih golova, brže lošte u napadu, a sve je to rezultiralo ubedljivim trijumfom na kraju.

Najefikasnija u redovima Srbije, bila je Sanja Damnjanović sa osam golova. Pratile su je Svetlana Ognjenović i Andrea Lekić sa po šest golova. Kod Makedonki, Crvenkoska je šest puta bila precizna…

SRBIJA – MAKEDONIJA 32:25 (12:13)
KRAGUJEVAC
GLEDALACA – 1000
SRBIJA: Lekić 6, Damnjanović 8, Krpež 4, Tomašević tri odbrane, Ognjenović 6(3), Dmitrović 2, Pop Laziž 1, Lojpur 3, Risović dve odbrane, Cvijić 1, Kačarević dve odbrane, Živković 1
MAKEDONIJA: D.Georgievska 1, E.Georgievska 3, Mladenovska 5(1), Crvenkoska 6(4), Šterjova 2, Nikolovska 1, Grozdanovska 3, Dmitrova 1, Mečevska 1
KRETANJE REZULTATA: 2:3 (7.) 4:6 (11.) 8:7 (19.) 9:11 (24.) 12:12 (29.) 16:15 (34.) 20:18 (40.) 25:22 (48.) 28:23 (52.)