Srpska artiljerija prejaka za Koreju! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Srpska artiljerija prejaka za Koreju!

Srpska artiljerija prejaka za Koreju!

Lakše nego što se očekivalo, Srbija je na startu SP 2013 „rešila“ Koreju 31:22 (13:9). Svih 60 minuta maksimalno angažovano, sa dobrom odbranom i raspoloženim šuterima, srpski reprezentativci nisu dali povoda Azijatima da se nadaju pobedi. Meč je rešen u prvih deset minuta drugog poluvremena, kada su Ilić, Stanić i drugovi u potpunosti slomili otpor Korejanaca…

SRBIJA – KOREJA 31:22 (13:9)
SARAGOSA – HALA: “PRINC FILIP“
GLEDALACA: 2000
Sudije: Ondogrecula i Badura (Slovačka)
Isključenja: dva minuta / šest minuta
Sedmerci: 3(2) / 6(3)

SRBIJA: Dragaš 1, Šešum 3, Vujin 5(1), Nikčević 3(1), Toskić 2, Stanić 11 odbrana i tri sedmerca (50%), Ilić M 7, Radivojević 1, Gajić jedna odbrana, Prodanović 4, Vučković 1, Mitrović, Stanković 1, Ilić N 2, Vučković, Mitrović, Stanković, Nenadić 1, Marsenić

KOREJA: Jeong 3(2), Park K, Park J 2, Park C, Lim, Park Čanjung, Jun 1, Kang sedam odbrana, Jeong Han 1, Kim 1, Na, Li 1, Kim Dongčeol 3, Park, Eom 7(1), Oh 1.

KRETANjE REZULTATA: 3:1 (5.) 3:3 (7.) 5:3 (9.) 5:5 (11.) 5:6 (15.) 6:6 (16.) 7:6 (17.) 9:7 (19.) 10:7 (22.) 10:9 (25.) 12:9 (28.) 13:9 (30.)  14:9 (32.) 15:12 (35.) 18:12 (38.) 20:13 (41.) 22:14 (44.) 22:17 (48.) 27:18 (53.) 28:18 (55.)

IGRAČ UTAKMICE: Darko Stanić

Kao što su i najavljivali srpski reprezentativci, od samog starta se vodila žestoka borba sa brzim i silno motivisanim Korejancima. Prvi golovi Vučkovića i Toskića iz polukontri nakon dobre odbrane, bili su recept „kako treba“ slomiti Azijate (3:1), ali su Korejanci ubrzo našli način kako da nadigraju srpsku 6-0. Glavnog protagonistu u tome su imali u snažnom pivotmenu Jungeu Parku, koji je pravio dosta problema našoj odbrani blokadama, nakon kojih su omaleni bekovi imali lakši put do mreže Stanića.

S druge strane, jedina realna opasnost po gol Koreje sa bekovskih pozicija, bio je Momir Ilić, za koga odlični Kang nije imao rešenje. Igralo se u serijama 2:0 (3:1, 3:3, 5:3), sve dok srpski napad nije u potpunosti stao, što zbog nedostatka šuta spolja (Vučković, Stanković), što zbog razbranjenog Kanga. Korejanci su to iskoristili, preokrenuli na 6:5 u 15. minutu.

srbija_koreja_napadUvideo je Vuković i probleme u odbrani, osvežio je Dragašem i Nenadićem, koji su ostali zagonetka za bekove protivnika, o čemu svedoče samo tri gola na kontu Koreje do kraja poluvremena.  Već u narednih sedam minuta serijom 5:1, raspucani Momir Ilić i drugovi u potpunosti su preokrenuli meč u korist našeg tima.

Dva vezana gola, postigao je i Ivan Nikčević, pre nego su Korejanci poslednji put zapretili u 25. minutu sa dva pogotka za 10:9. Do odlaska u svlačionice, Darko Stanić više nije dozvolio da se lopta nađe u njegovoj mreži, a Rajko Prodanović je golom iz kontranapada na 20 sekundi pre kraja, obezbedio „Orlovima“ solidnu zalihu od +4 – 13:9.

Početkom drugog poluvremena, proradila je bekovska artiljerija srpskog državnog tima. Momir Ilić je nastavio seriju iz prvog dela, pridružio mu se Marko Vujin sa tri gola u prvih osam minuta, a sve je to dobro organizovao Petar Nenadić. U 41. minutu, Azijati su morali na „hlađenje“ pri rezultatu 20:13.

Nije više bilo povratka Korejancima u meč, naročito nakon što je Darko Stanić spustio roletnu na par minuta, odbranivši par „zicera“ i dva sedmerca. „Ministar odbrane“ je do 46. minuta, kada je ustupio mesto Ivanu Gajiću imao 50% odbranjenih šuteva.

Selektor Vuković je rešio da odmori ključne poluge u svom timu, dao šansu Marseniću, Šešumu, Vučkoviću, a to su u jednom kratkom periodu Korejanci iskoristili smanjivši na -5 – 22:17 (48.). Ispostavilo se da to je bio samo period adaptacije, a momci koji su dobili šansu u drugom poluvremenu, u potpunosti su opravdali poverenje selektora i zadržali pobednički ritam. Svih 16 igrača učestvovalo je u osvajanju prvih bodova u Saragosi…