ŠTERBIK SPASIO BARSU U SKOPLJU: Vardar osvojio veliki bod! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan ŠTERBIK SPASIO BARSU U SKOPLJU: Vardar osvojio veliki bod!

ŠTERBIK SPASIO BARSU U SKOPLJU: Vardar osvojio veliki bod!

4 komentari

Rukometaši Vardara napravili su pravu senzaciju na startu EHF Lige šampiona otkinuvši bod prvom favoritu za osvajanje EHF Lige šampiona, španskoj Barseloni 29:29 (15:19) u grotlu „Borisa Trajkovskog“ pred 6000 gledalaca. Da veliko veče makedonskog klupskog rukometa ne bude pretvoreno u veliko slavlje, pobrinuo se Arpad Šterbik, koji je odbranio šut Igora Karačića za pobedu „crveno-crnih“ i tako spasao moćne Katalonce.

Da timu Ćavija Paskvala neće biti lako, videlo se u uvodnih sedam-osam minuta, kada su Karačića, Dibirov i drugovi „pojeli“ goste nošeni svojim navijačima, pa je iskusni stručnjak pri rezultatu 7:3 za makedonskog šampiona morao da zatraži minut odmora. To je urodilo plodom, napravljen je rezultatski balans serijom strašne trojke Rutenka (8) – Karabatić (4) – Lazarov (4), pa je Zoran Kastratović morao da zove na savetovanje pri rezultatu 10:10.

Završnicu poluvremena, obeležio je pad u igri domaćina, par isključenja, nakon kojih su brojčanu prednost Katalonci znali da kazne tako da se na odmor otišlo sa velikih -4 – 15:19.

Nije dobro krenulo po Vardar ni drugo poluvreme, kada su Karabatić i Entrerios povisli na 21:15. Međutim, predaje nije bilo, a talas promene je donela i sjajna serija Injakija Malumbresa koji je do ludila dovodio naročito Viktora Tomasa. Gol po gol, Dušebajev, Brumen, pa Toskić, doneli su izjednačenje – 23:23 u 43. minutu.

Prvo vođstvo Vardara posle starta doneo je Aleks Dušebajev – 27:26 u 51. minutu. Ušlo se u egal završnicu. Dva i po minuta pre kraja, Toskić postiže poslednji gol za crveno-crne za vođstvo 29:28. Imao je Dibirov šansu da donese i plus 2, ali ga je Šterbik zaustavio. Na 60 sekundi pre kraja, Karabatić donosi egal 29:29, a u poslednjim trenucima, Karačićev šut brani Šterbik.

Upravo su Dibirov sa osam i Karačić sa sedam pogodaka bili najefikasniji u timu domaćih…