STRUGA 2016: Grahovac doneo remi Šartru, Metalurg rutinski pobedio Steauu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan STRUGA 2016: Grahovac doneo remi Šartru, Metalurg rutinski pobedio Steauu

STRUGA 2016: Grahovac doneo remi Šartru, Metalurg rutinski pobedio Steauu

Pred punim i proširenim tribinama kraj „Ženske plaže“ u Strugi, počeo je 44. međunarodni turnir u ovom gradu.

Na otvaranju su snage odmerili francuski Šartr i švedski Alingsas, a pobednika nije bilo – 24:24 (11:9). Prvi tim iz Skandinavije koji učestvuje na prestižnom takmičenju je imao rezultatsku prednost čitavim tokom meča, čak i najvećih plus četiri u finišu – 24:20, ali je odlični golman Šartra Nebojša Grahovac serijom odbrana omogućio svojim saigračima da meč završe sa četiri pogotka u nizu i izbore remi.

Desni bek Magnus Person, povremeni reprezentativac Švedske, bio je najefikasniji u Alingsasu sa sedam golova, dok je su na drugoj strani epitet najboljeg strelca podelili Eduardo i Molinie 8 po pet).

Drugi meč večeri je privukao mnogo više pažnje domaće publike, pošto su na teren izašli rukometaši skopskog Metalurga i bukureštanske Steaue.

Makedonski šampion je prikazao zavidnu igru u svom prvom meču od peočetka priprema i slavio sa 27:21 (14:9). Sam početak utakmice nije nagoveštavao takav rasplet, pošto su Rumuni lako poveli sa 3:0, zahvaljujući čak pet odbrana svog golmana Natiskeviča u uvodna četiri minuta.

Međutim, stvari su išle na njihovu deonicu samo do 10. minuta, kada izabranici Lina Červara serijom 5:0 prelaze u vođstvo od 10:6.

Sasvim zadovoljavajućom igrom, kojom su diktirali Talevski, Obradović i Brajović na spoljnim pozicijama, tim Lina Červara nije dozvolio neizvesnost do kraja meča. Steaua je u dva navrata smanjila na minus tri, ali je pitanje pobednika rešeno dobrane pre poslednjeg minuta.

Talevski je postigao sedam golova i zaslužio epitet igrača utakmice, jednom manje pogodio je najnovija pridošlica Brajović. Na drugoj strani najbolji je bio Miloš Kostadinović sa šest golova.