Super liga (15.kolo): Neočekivan poraz „Železničara“ - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Super liga (15.kolo): Neočekivan poraz „Železničara“

Super liga (15.kolo): Neočekivan poraz „Železničara“

uRukometaši niškog „Železničara 1949“ pretrpeli su iznenađujući poraz od „Obilića“ rezultatom 27:28 (14:13) u zaostalom kolu Super lige. Nišlije su važile za favorite na ovoj utakmici, s obzirom da se beogradski tim nalazi na poslednjem mestu na tabeli. Kod „Želje“, Milan Ćućuz je sakupio 16 odbrana, dok je Ivan Veljković postigao 8 golova. U gostujućem timu, Miloš Ivošević je zabeležio 11 pogodaka.

RK Železničar 1949 – RK Obilić 27:28 (14:13)
Niš – Hala: Čair. Gledalaca: 400.
Sudije: Blagojević – Đokić (Jagodina).
Isključenja: Železničar 6, Obilić 8 minuta.
Sedmerci: Železničar 3/3, Obilić 5/5.

ŽELEZNIČAR: Ćućuz 16 odbrana, Jovanović S. 3, Vasiljević 1, Anđelić 2, Veljković 8/3, Mađar 2, Stanković 1, Basarić 1, Brnjas 4, Stanić 5.

OBILIĆ: Popović 8 odbrana, Radović 10 odbrana, Bukumirović 1, Đurđević 6, Živanović 2, Golubović 1, Miljaković 4, Mirić 3, Ivošević 11/5.

Izjednačen početak utakmice, nagoveštavao je neizvesnu borbu do samog kraja. Nakon 2:2 u 5. minutu, „Obilić“ za tri minuta dolazi do prednosti od 2:5. Dosta problema su domaći rukometaši imali u odbrani, a brzi centar „Obilića“ pravio je velike probleme. Kada su konsolidovali napad i odbranu, Nišlije su stigle do izjednačenja od 6:6 u 12. minutu. Ipak, gosti su ponovo uspeli da se rezultatski odlepe, zahvaljujući boljoj odbrani.Do novog izjednačenja, od 11:11, „Želja“ dolazi u 25. minutu, a do kraja poluvremena i do prve prednosti od 14:13.

U nastavku je „Železničar“ imao prednost na svojoj strani od dva gola, Veljković je bio siguran realizator u napadu, dok se Ćućuz razbranio na golu. Kada su domaći stigli do prednosti od četiri gola (23:19) u 43. minutu, stekao se utisak da će bodovi ostati u Nišu. Ali, u finišu utakmice desio se pad u igri niških rukometaša. To su gosti znali da iskoriste, uspeli su da izjednače, a na dva minuta do kraja i da povedu sa 25:26. „Železničar“ je izjednačio, novu, a potom i konačnu prednost „Obiliću“ doneo je raspucani Ivošević. Na pet sekundi do kraja utakmice, šut Stanića odbranio je Popović.