Super liga (20. kolo): „Želja“ savladao Metaloplastiku - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Super liga (20. kolo): „Želja“ savladao Metaloplastiku

Super liga (20. kolo): „Želja“ savladao Metaloplastiku

2 komentari

z

Rukometaši niškog Železničara pobedili su Metaloplastiku sa 28:25 (12:11) u 20. kolu „Merkur osiguranja“ Super lige. Ovom pobedom, Nišlije su upisale važna dva boda u borbi za opstanak i prekinuli su seriju loših rezultata.

RK Železničar 1949 – RK Metaloplastika 28:25 (12:11)
Niš – Hala „Čair“. Gledalaca: 400.
Isključenja: Železničar 8, Metaloplastika 8 minuta.
Sedmerci: Železničar 2/2, Metaloplastika 1/1.

ŽELEZNIČAR: Ćućuz 13 odbrana, Jovanović S. 7, Veljković 3/2, Đurić 6, Stanković 5, Brnjas 4, Stanić 3.

METALOPLASTIKA: Maksimović 1 odbrana, Arsić 11 odbrana, Živanović 2, Medurić 3, Marković 6, Grujičić 3, Mitrović M. 7, Mitrović L. 4, Medić 1/1.

Niški rukometaši odlično su otvorili utakmicu i već su u 7. minutu imali prednost od 3:0. Prvi gol na utakmici gostujući rukometaši postižu tek u 8. minutu, ali su uspeli da stignu do izjednačenja od 5:5, na polovini prvog poluvremena. „Želja“ je ipak nastavio u svom ritmu i ponovo preuzeo prednost, zahvaljujući čvrstoj odbrani. Završnica prvog dela meča protekla je neizvesno, jer je Metaloplastika uspela da ponovo dođe do izjednačenja od 11:11. U poslednjem minutu pogodak postiže Aleksandar Stanković i donosi minimalnu prednost svom timu.

Ponovo su domaći igrači dobro otvorili poluvreme i za tri minuta igre, stekli su prednost od 15:11. Odbrana Železničara je bila na zavidnom nivou, a napad ubojit. Ipak, Metaloplastika se nije predavala i u nekoliko navrata uspela je da iskoristi greške domaćih i da se približi na gol zaostatka (18:17, 19:18, 21:20, 23:22). Nišlije su uspešno branile stečenu prednost sve do 56. minuta, kada gosti ipak dolaze do izjednačenja, 24:24. Presudna je bila odbrana „Želje“ koja je primila svega jedan pogodak u poslednjim i ključnim minutima utakmice i na taj način donela zasluženu pobedu.

– Igrali smo dobro i borbeno, napad i odbrana bili su dobri, primili smo 25, a dali 28 gola. Čestitam saigračima na zalaganju, borbenosti i želji. Hvala publici što je došla i što nas je podržala – rekao je Milan Ćućuz, golman Železničara.

– Očekivali smo svakako tešku utakmicu ovde, pogotovo što njima „gori pod nogama”. Mislim da je moja ekipa pre svega loše ušla u utakmicu, pogotovo u odbrani, malo smo pravili prekida, a golmani su loše branili. Napad i nije tako loše funkcionisao, međutim odbrana je baš bila katastrofa – rekao je Luka Mitrović, igrač Metaloplastike.