Super liga 2010/11 (četvrto kolo): Zvezda rutinski sa Vojvodinom - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Super liga 2010/11 (četvrto kolo): Zvezda rutinski sa Vojvodinom

Super liga 2010/11 (četvrto kolo): Zvezda rutinski sa Vojvodinom

U očekivanom derbiju četvrtog kola Super lige Srbije između Crvene zvezde i Vojvodine 38:29 (20:10), viđeno je ponajmanje rezultatske neizvesnosti. Od samog starta, Beograđani su nametnuli svoj ritam i pre svega, dobrom odbranom, lomili protivnika do razlike, koja je već posle dvadesetak minuta bila nedostižna. Pored odličnog Bojana Ljubišića na golu, koji je već posle prvog dela imao 13 odbrana (ukupno 15/32 – 45%), kod pobednika su se ravnomerno rasporedili strelci, Zelenović, Trivundža i Živković sa po osam golova, dok je kod Novosađana, nekadašnji reprezentativac, Dragan Sudžum postigao šest. I pored solidnog starta šampionata, Novosađani večeras nisu mogli da pariraju crveno-belima, koji su držali visok tempo do samog kraja, uprkos malom fondu igrača.

Crvena zvezda – Vojvodina 38:29 (20:10)
Hala "Šumice"
Gledalaca – 300
Crvena zvezda: Ljubišić 15 odbrana, Živković 8/1)/10, Trivundža 8(1)/14, Perović 2/4, Zelenović 8/12, Leković 2/3, Đurić 3/7, Savić 2/3, Ristić 2/3, Rašić 0(1, Milošević 2/2, Pušica 1/1, Ivanišević tri odbrane.

Vojvodina Železničar: V. Abadžić osam odbrana, S. Abadžić sedam odbrana, Kostelac 2/3, Jovanović 5/12, Sudžum 6(3)/10, Mandić 4/7, Barišić 5/14, Radišić 0/1, Čupković 0/1, Knežević 2/3, Hodžić 1/1, Dimitrić 4(3)/4.

Kretanje rezultata: 4:2 (7.), 8:4 (15.), 12:5 (20.), 16:8 (25.), 22:11 (34.), 32:25 (54.)

U ostalim mečevima četvrtog kola, viđeno je nekoliko zanimljivih završnica. Radnički je u Kragujevcu dozvolio da prokocka +6 sa poluvremena i na kraju, minimalnim rezultatom dođe do bodova protiv Jugovića 25:24. Iznenađenje kola je pobeda pančevačkog Dinama u Nišu 31:30

PKB – Crvenka   35:26  (18:16)
Smederevo DU Integral – Planinka Prolom voda  24:31 (14:19)
Vranje – Priboj  29:26 (14:12)
Radnički – Jugović  25:24  (17:11)
Naisus – Dinamo 30:31 (18:19)