Super liga 2010/11 (osmo kolo): Bojan Butulija odneo bodove iz "Šumica" - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Super liga 2010/11 (osmo kolo): Bojan Butulija odneo bodove iz "Šumica"

Super liga 2010/11 (osmo kolo): Bojan Butulija odneo bodove iz "Šumica"

U derbiju osmog kola Super lige, Partizan je slavio pobedu nad Crvenom zvezdom 29:26 (10:13) na terenu večitog rivala u prepunim "Šumicama" (1300 gledalaca), gde igla nije imala gde da padne. Preokret u drugom delu, gde je Zvezda u jednom trenutku vodila i sa 17:11, predvodio je najiskusniji i najbolji igrač Partizana, povratnik u srpski rukomet, Bojan Butulija sa sedam golova. Na kraju, crno-beli su zasluženo preokrenuli rezultat i došli do pobede, koja ih vraća u egal sa najvećim konkurentima u borbi za titulu. Kod domaćina, najefikasniji su bili Trivundža, Zelenović i Živković sa po četiri pogotka.

Crvena zvezda – Partizan 26:29 (13:10)
Gledalaca – 1300
Hala "Šumice"
Sudije – Stojković i Nikolić
Crvena zvezda: Ivanišević, Živković 4(1)/8, Pešić 3/5, Pantelić 1/1, Perović 3/3, Đurić 3/5, Ristić, Ljubišić 10 odbrana, Pušica 0/1, Stojanović 1/4, Leković 3/7, Jokić, Trivundža 4(1)/9, Zelenović 4/10
Partizan: Ljubenović tri odbrane, Butulija 7/11, Minić, Radanović B. 2/4, Dimitrijević 3/8, Maksić 4/8, Marinković, Milić devet odbrana i tri sedmerca, Radanović S. 2/2, Pilipović 1/2, Ilić 3/4, Kostadinović 4/5, Marjanac, Mešter 3/8.
Igrač utakmice: Bojan Butulija (Partizan)
Kretanje rezultata: 0:2 (4.) 4:3 (12.) 5:5 (16.) 10:6 (23.) 11:9 (29.) 15:10 (31.) 17:11 (35.) 18:14 (39.) 18:17 (41.) 20:21 (44.) 23:23 (50.) 23:26 (53.) 26:27 (58.)

U suštini, u lošoj utakmici, koja nije obilovala sa previše lepih poteza, pobedio je tim sa dužom klupom. Viđena su dva ista poluvremena, u kojima su rivali imali svoje heroje u jednom, odnosno, tragičare u drugom.  Na početku se bolje snašao Partizan, koji preko Nenada Maksića i Branka Radanovića, dolazi do golova sa bekovskih pozicija (0:2,2:3). Trebalo je vremena Zvezdi da konsoliduje napad, pa ne čudi što je trener Butulija već u četvrtom minutu zatražio tajm-aut. Time budi svoje igrače, koji, pre svega, dobrom odbranom, stižu i do nekih lakih golova iz kontre.

Crno-beli posustaju u napadu. Bojan Butulija se ne snalazi najbolje, a sa druge strane, na desnom beku, Nenad Maksić ulazi u seriju promašaja i tehničkih grešaka. To koriste crveno-beli, koji golom Vladice Stojanovića dolaze do 10:6 u 23. minutu, kada trener gostiju, Aleksandar Brković traži tajm-aut (Partizan je postigao jedan gol u periodu od devet minuta). Rezultat je mogao biti i gori, da na golu Partizana nije stajao Strahinja Milić, koji je "skinuo" tri sedmerca (Živković, Đurić i Zelenović). Do kraja poluvremena, nešto bolje igra Partizana vraća rezultatsku neizvesnost za trenutak (11:9), a crveno-beli na odmor odlaze poslednjim golom Perovića za 13:10.

Početak drugog poluvremena, protekao je u daljoj dominaciji Crvene zvezde, nošene sa tribina gromoglasnim navijanjem "Delija". U 35. minutu, Đurić sa dva vezana gola dovodi svoju ekipu na, činilo se tada, nedostižnih 17:11. Tako su, izgleda, mislili svi osim crno-belih. Gol Meštera, pa Kostadinovića, koji je još jednom pokazao da ima petlju za velike utakmice, pratile su uspešne asistencije Butulije, pa golovi Stojana Radanovića, što za samo pet minuta, vraća Partizan u život (18:17 – 41.). Bezidejan napad Zvezde, slično onom Partizana u prvom poluvremenu, koristi Bojan Butulija, koji u poslednjih 20 minuta, nije imao ništa slično sa onim momkom iz prvog poluvremena. Odbrana crveno-belih, dozvoljava mu simultanku, a u preokret se uključuju i omaleni Ilić (20:21, prvo vođstvo), pa i Ivan Dimitrijević sa dva gola iz solo akcija (23:24 – 50.).

U ritam se vraća i Nenad Maksić, a odbrana gostiju sve bolje funkcioniše sa povratnikom Milićem, koji je početkom drugog dela ustupio mesto Nemanji Ljubenoviću. Ta promena na drugoj strani nije urodila plodom, a Ivanišević ne donosi prednost na golu u odnosu na Ljubišića. Bojan Butulija postiže pet od poslednjih sedam golova za svoj tim, biva odličan u odbrani, a srednji bek crveno-belih, Đurić, u odlučujućim trenucima (59.) pravi faul u napadu upravo nad Butulijom, što je praktično značilo da su sve lađe ekipe Igora Butulije potonule. Rotacije u napadu ne donose rezultat, a najiskusniji, Trivundža i Stojanović ne uspevaju da nađu put do mreže Milića. Na kraju, trener Butulija dobija i dva minuta kazne, zbog protesta kod sudija, a crno-beli odnose dva boda zasluženo – 29:26.