Super liga 2010/11 (šesto kolo): PKB iščupao bod Šapčanima - "Krtice" prekinule seriju Kragujevčana - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Super liga 2010/11 (šesto kolo): PKB iščupao bod Šapčanima – "Krtice" prekinule seriju Kragujevčana

Najneizvesniji meč šestog kola Super lige, viđen je na "Banjici", gde je PKB u poslednjim trenucima meča, došao do boda protiv Metaloplastike 27:27 (14:12). Šapčani su u poslednji minut ušli sa golom prednosti, u 55. minutu su imale i +3 (26:23). Presing "Kravica" po čitavom terenu, urodio je plodom, jer su sudije Kažiću svirale grešku u koracima, što je burno bilo propraćeno od strane klupe gostiju. Internacionalci Mošorinski i Pandžić, dosuđuju sedmerac posle faula nad Pavlovićem, koji Radosavljević pretvara u gol za bod. U poslednjih par sekundi, Metaloplastika je stigla da izvede samo devetarac.

PKB – Metaloplastika 27:27 (14:12)
Beograd – Dvorana: Banjica. Gledalaca: 284. Sudije: Mošorinski i Pandžić (Zrenjanin). Sedmerci: PKB 7 (6), Metaloplastika 2 (2). Isključenja: PKB 12, Metaloplastika 18 minuta. Crveni karton: Zoran Ostojić (PKB) u 60. minutu.
PKB: Radosavljević 6 (3), Živković, Ognjanović, Todorović 2, Alčaković 3, Ostojić 2, Bujišić 1, Radovanović (3 odbrane), Stojković, Šljivančanin 2, Pavlović 6 (3), Nikolić 3, Simić (8 odbrana), Bećirović 2.
METALOPLASTIKA: Milošević 5, Malenčić 4, Jović, Kažić 7 (2), Dragaš 1, Marjanović 5, Živanović 1, Medurić, Đuričin (6 odbrana), Protić, Marković, Rajičić (5 odbrana), M. Mitrović 1, L. Mitrović 2.
Igrač utakmice: Miloš Rajičić (Metaloplastika).
Semafor: 2:2 (6), 7:4 (11), 11:5 (15), 11:9 (20), 13:12 (29), 18:13 (35), 18:18 (40), 22:21 (47), 22:25 (53), 23:26 (55), 25:27 (58).

Partizan se brzo oporavio od šoka zbog poraza u Kuršumliji. Posle pobede u Lazarevcu, izabranici trenera Brkovića, savladali su na "Banjici"l sporu novosadsku Vojvodinu 31:24 (13:10). Tim, koji sa klupe predvodi Darko Jevtić uz asistenciju Gorana Arsenića, imao je snage samo za prvih dvadesetak minuta meča, što se negde i očekivalo, s obzirom na objektivan problem u trenažnom procesu, koji "Voša" ima. Poveli su Novosađani sa 4:1, a poslednji egal smo videli u 23. minutu, kada je na semaforu pisalo 9:9. Spor napad gostiju i malo igrača u rotaciji, prouzrokovao je ishitrene šuteve Mandića i Barišića, koje je lako hvatao Strahinja Milić – Džambo (17 odbrana i sedmerac), mladi seniorski reprezentativac, koji blista od povratka na teren posle duge pauze.

Prednost se uvećavala iz minuta u minut, a krila, Pilipović i Kostadinović, rešetala su mrežu Abadžića iz kontranapada. Osam golova razlike početkom 50. minuta, 25:17, bilo je znak da će Novosađani upisati i drugi poraz u Beogradu ove sezone.

Partizan – Vojvodina Železničar 31:24 (13:10)
Gledalaca – 300
Partizan: Ljubenović, Golubović 1/1, Potić 1/1, B.Radanović 3/4, Dimitrijević 1/6, Maksić 3(1)/5, Marinković 1/1, Milić 17 odbrana i sedmerac, S. Radanović 6/6, Džamić dve odbrane i sedmerac, Pilipović 4/6, Ilić 3/6, Kostadinović 6/9, Marijanac 2/4
Vojvodina: Jovanović (2)/6, M. Radišić 5/5, Barišić 6/15, Imbronjev, S. Abadžić, Knežević 1/3, V. Abadžić 11 odbrana, Čupković 3/5, Radišić. B 1/5, Kostelac 0/2, Dimitrić, Hodžić 2/2, Mandić 3/10.
Kretanje rezultata: 1:4 (5.) 3:4 (10.) 8:6 (21.) 9:9 (24.) 16:12 (40.) 22:15 (47.) 27:19 (54.)

Pobedom nad Crvenkom rezultatom 21:17 (11:8), rukometaši niškog Naisusa upisali su vredne bodove u superligaškom takmičenju.

Prvi deo susreta protekao je u blagoj dominaciji domaćeg tima, koji u tom periodu nije imao prednost veću od četiri golova. Do 6 minuta se igralo gol za gol (3:3), ali je u nastavku Naisus preuzeo vođstvo, zahvaljujući odličnim intervencijama golmana Marka Milosavljevića, koji je u ovom periodu sakupio osam odbrana.

I u nastavku je niški tim imao prednost na svojoj strani, odbrana je bila na visini zadatka, dok su gosti iz Crvenke imali veliki broj promašaja. Međutim, kako se bližio kraj, tako je i domaćim rukometašima opadala koncentracija, što su gosti iskoristili i stigli na 16:14 u 46 minutu susreta. Ali, boljom igrom u završnici utakmice, niški sastav zabeležio je važnu pobedu pred svojom publikom.

Naisus – Crvenka 21:17 (11:8)
Hala Čair. Gledalaca: 250. Sedmerci: Naisus 4(3), Crvenka 3(2). Isključenja: Naisus 10 minuta, Crvenka 8 minuta.
Naisus: Milosavljević Ma. 14 odbrana + sedmerac, Zdravković, Milosavljević Mi. 3/1, Mađar 5, Stojilković, Vasiljević 4/1, Santrač 1, Dolić M., Ranđelović 2, Jovanović 2/1, Dolić N. 1, Lakić 1, Todorović 2, Anđelić.
Crvenka: Karavezić, Mjerimačka 12 odbrana, Perović, Žegavac 1/1, Radonjić, Bulatović 1, Slijepčević, Holpert 4/1, Tunguz, Mirić, Zejak 2, Đurović 4, Jovanović 1, Stanković 4.

Iz Niša
Aleksandra Denić

U još jednom od derbija kola, Kolubara je "ispravila" minus od srede, nanevši prvi poraz kragujevačkom Radnićkom 23:20 (11:10).