Super liga 2010/2011 (Deseto kolo): Remi Naisusa i Vojvodine - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Super liga 2010/2011 (Deseto kolo): Remi Naisusa i Vojvodine

Super liga 2010/2011 (Deseto kolo): Remi Naisusa i Vojvodine

U derbiju začelja, rukometaši Naisusa i Vojvodine podelili su bodove u niškoj hali Čair. Nišlije su prokockale prednost od šest pogodaka, tako da je krajnji rezultat glasio 18:18(12:6). Kod domaćih, Marko Milosavljević je sakupio 15 odbrana, a Stefan Jovanović je postigao 5 golova. Kod gostiju, Vladimir Abadžić je sakupio 17 odbrana, a Nemanja Sudžum je postigao 6 golova.

Nakon izjednačenog starta prvog poluvremena (2:2), niški rukometaši uspevaju da se rezultatski odlepe od protivnika i dođu do 6:2 na svom kontu. Naisus je igrao požrtvovanije u odbrani, a i napad je bio na visini zadatka.

Nemanja i Dragan Sudžum imali su glavne uloge za postizanje golova i zahvaljujući tome Vojvodina je imala kakav-takav rezultatski priključak. S druge strane, domaći sastav imao je više raspoloženih napadača na svim pozicijama, dok je na golu neprelazan bio Milosavljević.

Na kraju prvog dela meča, semafor je pokazivao relativno mali broj postignutih pogodaka (12:6), pre svega zbog velikog broja promašenih šuteva i tehničkih grešaka obeju ekipa.

Drugo poluvreme su bolje otvorili gosti iz Novog Sada. Postigli su dva vezana pogotka i primakli se na četiri razlike. Ipak, Nišlije su na to odgovorile svojom mini serijom i opet su stigli do solidne rezultatske prednosti.

Međutim, kad god bi Naisus napravio seriju, Vojvodina se uvek vraća i sustizala tu prednost, u ovom slučaju zahvaljujući agresivnijoj odbrani i golmanu Vladimiru Abadžiću, za koga domaćini nisu imali pravi odgovor. Individualna igra, očita dodavanja i pročitane akcije od strane protivnika, samo su još više povećavali nervozu kod niškog tima. S druge strane, igrači Vojvodine pronašli su put do mreže niškog golmana, pa je na devet minuta do kraja, rezultat glasio 16:15.

Niški rukometaši su opet uspeli da se izbore sa pritiskom i da dođu do rezultata 18:16 u 53 minutu susreta. Ispostaviće se da je to bio i poslednji pogodak Naisusa na ovom susretu i to sa linije od sedam metara.

Još dugo nije bio viđen gol, da bi u 58 minutu, Nemanja Sudžum pogodio za 18:17 i uveo meč u neizvesnu završnicu. A ta završnica je pripala gostima. Isti igrač pogađa mrežu Nišlija, u poslednjem minutu, za nerešen rezultat. Naisus je imao napad za pobedu, ali šut Milosavljevića u poslednjim sekundama brani gorepomenuti Abadžić i rezultat je ostao 18:18.

Naisus – Vojvodina Železničar 18:18 (12:6)
Hala “Čair” Niš
Gledalaca: 250

NAISUS: Zdravković 1 sedmerac, Milosavljević Ma. 15 odbrana, Stoilković 1, Milosavljević Mi. 2, Vasiljević 2, Santrač 2, Dolić M., Ranđelović 2, Jovanović 5/2, Dolić N., Lakić, Todorović 1, Anđelić, Milošević 3.

Sedmerci: 2/2. Isključenja: 12 minuta.

VOJVODINA: Abadžić S., Abadžić V. 17 odbrana, Lučić, Jovanović, Radišić M. 4, Barišić, Ibronjev, Sudžum D. 5/2, Dimitrić, Sudžum N. 6, Radišić B., Kostelac, Hodžić, Čupković 1.

Sedmerci: 3/2. Isključenja: 8 minuta

MILORAD RADIŠIĆ, rukometaš Vojvodine
„Bila je teška utakmica za obe ekipe. Slabo smo igrali u prvom poluvremenu, gubili, ali smo smogli snage da meč privedemo kraju i osvojimo bod, koji je jako bitan za nastavak prvenstva, jer smo već doživeli nekoliko poraza“.

MILOŠ MILOSAVLJEVIĆ, rukometaš Naisusa
„Šta da se kaže… Imali smo 2 boda, takoreći, u džepu. Doživeli smo pad u drugom poluvremenu i Vojvodina je zasluženo osvojila bod. Izginuli smo na terenu, ali koncentracija i snaga nam je ponestala na kraju. Čast tragičara imam ja, promašio sam zadnji šut. U Smederevu ćemo pokušati da ispravimo kiks“.

VLADAN STOŠIĆ, trener Naisusa
„Iskreno da mi je neko pre meča ponudio bod, oberučke bi prihvatio, jer u Vojvodini se nalaze 4 kako bivša tako i sadašnja reprezentativca. Ipak, ovaj remi je kao poraz. Imali smo 6 razlike i promašili smo 2 kontre. Da smo se odlepili na 8 razlike, ne bi nas sustigli. Tražio sam brzu igru, prolaze, da krila dobiju više lopti, što smo u prvom poluvremenu ispoštovali. U drugom poluvremenu je sve to išlo individualno“.