Super liga 2010/2011 (zaostali mečevi): Metaloplastika sve dalje od regionalne lige - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Super liga 2010/2011 (zaostali mečevi): Metaloplastika sve dalje od regionalne lige

Rukometaši šabačke Metaloplastike, i sa drugog gostovanja zaredom, vraćaju se bez kompletnog plena. Posle vođstva u Šapcu od 17:12 na poluvremenu, na kraju su Šapčani remizirali 24:24 sa borbenim Jugovićem, koji je znatno podigao nivo igre u odnosu na start šampionata. Crvena zvezda bila bolja u gradskom derbiju od PKB-a 33:30 (17:16)

Partizan slavio u Nišu!

Rukometaši Partizana savladali su ekipu Naisusa rezultatom 21:28 (9:13) u odloženom 12. kolu. Strahinja Milić sa 16 odbrana i Saša Marijanac sa 6 golova predvodili su crno-bele do novog trijumfa. U timu iz Niša, Dušan Santrač je postigao 5 pogodaka, a po 4 pogodaka su upisali Andrija Mađar i Nikola Anđelić.

Obe ekipe su pomalo nervozno ušle u ovaj susret pa je prvi pogodak viđen tek u 5 minutu susreta. A već u sledećih pet minuta, Partizan je već stekao prednost od 1:5. Crno-beli su imali agresivniju odbranu, na čelu sa solidnim Milićem, dok je Naisus činio tehničke greške u napadačkim akcijama.

Ipak, posle tajm-auta trenera Stanića, niški rukometaši uspevaju da naprave seriju i od 3:9 dođu na 7:9. Borbenost nije izostajala u domaćem sastavu, ali ipak daleko iskusniji igrači Partizana uspevali su da održe sasvim pristojnu rezultatsku prednost.

I u drugom delu susreta, Nišlije su opet pripretile, stigavši u 37 minutu do 13:15. Međutim, raznovrsnija igra i više raspoloženih šutera ponovo su bili na strani gostujućih igrača. Naisus je pokušao i „presingom“ da zadrži protivnika, ali ni to im nije pošlo za rukom.

Na kraju sasvim zaslužena pobeda Partizana od sedam pogodaka prednosti i dostojan otpor Naisusa, u hali „Čair“ za koju se slobodno može reći da je bila ledena.

ALEKSANDAR BRKOVIĆ, trener Partizana
„Nikad lakše nismo pobedili u Nišu, što inače nije slučaj. Igrali smo bez tri igrača, bez Butulije, Radanovića i Meštera (prehlade i povreda), pa smo hteli da ih sačuvamo za meč sa Metaloplastikom i za dalje mečeve. Zadovoljan sam igrom ostalih igrača. Hvala navijačima na podršci.“

MILOŠ STANIĆ, trener Naisusa
„Čestitke ekipi Partizana na zasluženoj pobedi. Pokušali smo da im pariramo, u prvom poluvremenu smo i imali ritam. Predstoji nam grčevita borba za opstanak i drugi deo prvenstva ćemo podrediti tome.“

MILAN RAŠIĆ, rukometaš Partizana
„Pre svega bi hteo da se zahvalim navijačima na podršci i što su došli u ovoliko velikom broju. Čestitao bih i ekipi iz Niša na fer igri; dali su sve od sebe, ali nisu mogli da nas rezultatski stignu.“

STEFAN JOVANOVIĆ, rukometaš Naisusa
„Pokušali smo im pariramo što bolje, ali Partizan je ipak bolja ekipa. U daljem periodu ćemo dati sve od sebe da odigramo što bolje, kako ne bi ispali.“

Naisus Niš – Partizan Beograd
Hala Čair. Gledalaca: 1200.

NAISUS: Milosavljević 8 odbrana, Basarić 1, Mađar 4, Vasiljević 2, Jovanović S. 2, Anđelić 4/1, Santrač 5, Ranđelović 3.

Sedmerci: 4/2. Isključenja: 6 minuta.

PARTIZAN: Milić 16 odbrana, Potić 1/1, Radanović B. 3, Dimitrijević 2, Maksić 5/1, Pilipović 3, Ilić 2, Kostadinović 4, Rašić 2, Marijanac 6.

Sedmerci: 3/2. Isključenja: 16 minuta.