Super liga (drugo kolo): Partizan ubedljiv na "Banjici" - Vojvodina porazila Šapčane! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Super liga (drugo kolo): Partizan ubedljiv na "Banjici" – Vojvodina porazila Šapčane!

Rukometaši Partizana, zabeležili su i drugu pobedu sa 14 razlike u drugom kolu Super lige Srbije nad Crvenkom 37:23 (16:10). Pred 250 gledalaca na "Banjici", mlada ekipa iz "najslađeg sela", držala se u prvih 20 minuta, a onda se slomila u ritmu koji je nametnuo domaći tim. I u drugom zvaničnom meču po povratku na teren, odličan na golu, bio je Strahinja Milić Džambo (13 odbrana – 52%), a pored njega, odličan je bio Miloš Kostadinović sa devet golova iz deset pokušaja. Kod gostiju, možda i ubedljivi poraz, sprečio je odlični Mladen Mjerimačka na golu (13 odbrana i tri sedmerca).

Partizan – Crvenka 37:23 (16:10)
Hala "Banjica"
Gledalaca – 250
Partizan: Ljubenović (39.-54.m – sedam odbrana – 50%), Golubović 3(1)/7, Radanović B. 1/2, Dimitrijević 2/7, Marinković 5/5,Milić (1.-38.m – 13 odbrana – 52%), Radanović S. 3/5, Džamić jedna odbrana, Pilipović 2/2, Ilić 6(1)/7, Kostadinović 9/10, Marijanac 0/1, Mešter 3/6.
Crvenka: Mjerimačka (13 odbrana i tri sedmerca), Bulatović 1/1, Žegarac 3/12, Radonjić 2/6, Markez 3/14, Slavuljica, Račić 3/7, Nikolić 4/10, Holpert 5(1)/9, Tunguz 0/1, Zejak 0/2, Mirić 1/1, Stanković 1(1)/4, Račić (jedna odbrana)
Igrač utakmice: Miloš Kostadinović (Partizan)

Kretanje rezultata: 2:3 (5.), 6:6 (14.) 10:7 (20.), 14:9 (28.), 22:10 (36.) 26:16 (47.), 30:17 (54.)

Samo prvih 20 minuta, bilo je rezultatski zanimljivo večeras na "Banjici". Do tada je Crvenka držala priključak i imala snage da se ozbiljnije suprostavi crno-belima. Par ishitrenih šuteva, uglavnom sa desne strane napada, gde su Žegarac (3/12) i Markez (3/14) upisali negativan rekord (6/26), zaustavljao je sa lakoćom Strahinja Milić, što je bila šansa za lake golove na suprotnoj strani, gde je odličnu seriju u prvom poluvremenu imao mladi Mjerimačka. Meč je prelomljen u prvih nekoliko minuta drugog poluvremena, kada je sa početnih 16:10, Partizan otišao na 22:10, golovima iz kontre odličnih krila, Ilića i Kostadinovića. Do kraja, gledali smo rutinsku partiju i sa jedne, i sa druge strane.

Izjave posle utakmice:

Vladan Račić (Crvenka): "Bio je to meč dve ekipe sa različitim ambicijama. Mi ćemo se boriti za opstanak, a Partizan za prvo mesto, što im ja kao navijač crno-belih, želim. To se i na terenu pokazalo, kao tako. Pala nam je koncentracija posle 20. minuta. Igrali smo pošteno i ne možemo biti nezadovoljni.

Aleksandar Brković, trener (Partizan) : "Utakmice Partizana i Crvenke su uvek rukometne, sa puno lepih elemeneta, jer nam obe strane ima puno perspektivnih igrača, reprezentativaca. Nadam se da ćemo rešiti problem igranja na "Banjici". Cilj nam je da svaka ekipa koja dolazi u Beograd, misli kako da izgubi što manje.

POŽAREVAC – JUGOVIĆ UNIMET  21:25 (11:12)

Sportska dvorana u Požarevcu

Gledalaca 600
Sudije : Rajić i Dragomirović
Sedmerci : Požarevac 5-2, Jugović Unimet 2-2
Isključenja : Požarevac 4 min., Jugović Unimet 10 min.
Igrači utakmice : Nikola Vugdragović i Bojan Perović (Jugović Unimet)

Požarevac: Djordjević, Živojinović, Zujić 3, Marić 3, Bošković, Božić 3, Jelić, Jovanović, Čavaljuga 1, Petrović 7, Vukčević 1, Veljković, Jaćimović 1, Ristivojević 1, Dimitrijević 1, Živković.

Jugović Unimet: Kukobat, Lalić 3, Vasić, Šipka 5, Kankaraš 3, Vučićević, Vugdragović 7, Travar 3, Vukovljak, Krsmančić, Perović, Crnoglavac, Pap 4, Dobrijević.

Kaćani su u utakmicu ušli znatno oslabljeni, bez povredjenog reprezentativca Jošića, što je bio dodatni motiv domaćinu da od početka krene u silovite juriše ka gostujućem golu. Sve do 20-og minuta Požarevac je imao terensko preimućstvo i rezultatsku prednost, ali su, u po Jugović kritičnom periodu igre, Perović, sjajnim odbranama, te Vugdragović, kreativnom igrom u napadu i Lalić sa nekoliko izvanrednih solo prodora, uspeli da uspostave ravnotežu na terenu, da bi, ulaskom odmornog Travara, izabranici trenera Jordovića dodali gas i na odmor otišli sa minimalnim vodjstvom. U ovom delu igre, uz golmana Perovića, u odbrambenoj formaciji sjajan je bio Vukovljak.

Granitna odbrana Jugovića, kojom je maestralno komandovao virtuoz na golu Bojan Perović, bila je i u drugom poluvremenu isuviše jak bedem pred napadačima novajlije u Superligi. Na drugoj strani, u fazi napada, Kaćani su preko iskusnog plejmejkera Vugdragovića gradili izgledne gol šanse, koje su, pored njega, uspešno realizovali : Šipka, Pap, Lalić, Travar i Kankaraš. Odavno Jugović nije igrao tako čvrsto i homogeno u odbrani. Stisli su redove Kaćani u nevolji, kada su, zbog povrede, ostali bez Jošića i Stejina. Pobedilo je srce braće Jugovića.

Crvena zvezda – Planinka 36:22

POZIVAMO POSETIOCE SAJTA, SA ILI BEZ NOVINARSKOG ISKUSTVA, KOJI PRATE UTAKMICE SUPER LIGE I PRVE LIGE U SVOJIM GRADOVIMA DA NAM ŠALJU REZULTATE I IZVEŠTAJE SA UTAKMICA.