Super liga (Prvo kolo): Partizanova osveta sa kamatom u Kaću! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Super liga (Prvo kolo): Partizanova osveta sa kamatom u Kaću!

Super liga (Prvo kolo): Partizanova osveta sa kamatom u Kaću!

U subotu su odigrani svi mečevi prvog kola Super lige Srbije za muškarce. Okarakterisan kao derbi kola, meč između Jugovića i Partizana, pre je ličio na sudar Davida i Golijata. Beogradski crno-beli su pružili maestralnu partiju i deklasirali Kaćane 35:21 (19:11) pred 1200 gledalaca u "Hramu". Tako je Partizan vratio Jugoviću sa kamatom za eliminaciju iz prošlogodišnjeg Kupa Srbije, kao i poraz na "Banjici" u drugom delu sezone. Kod Beograđana nije bilo neraspoloženih igrača, pa je teško odvojiti najbolje, budući da su čak petorica nanizala po pet pogodaka. Možda je to ipak bio sjajni Strahinja Milić na golu (11 odbrana i dva sedmerca – 48%), koji se tako obeležio povratak na teren posle dvogodišnje pauze. Kod Kaćana, agilni Pap (4) i Jošić (4 – dok je igrao), pokušavali su da spreče katastrofu.

Jugović Unimet – Partizan 21:35 (11:19)
Hala "Hram"
Gledalaca – 1200
Jugović:  Kukobat (dve odbrane i jedan sedmerac), Lalić 2/6, Vasić 1/4, Šipka 3/3, Kankaraš 3/5, Vučićević 0/1, Vugdragović 2/4, Travar 2/8, Vukovljak 0/2, Krsmančić 0/1, Perović sedam odbrana, Jošić 4/6, Pap 4/9.
Partizan: Ljubenović (41.-60. šest odbrana – 46%), Golubović 2/6, Minić, B. Radanović 2/2, Dimitrijević 5(1)/8, Maksić 5(1)/7, Marinković, Milić (11 odbrana i dva sedmerca – 48%), S. Radanović 3/3, Pilipović 5/5, Ilić 3/6, Kostadinović 5/5, Mešter 5/7, Marjanac.
Igrač utakmice: Strahinja Milić (Partizan)
Kretanje rezultata:
2:2 (4.), 4:7 (9.), 8:9 (14.), 8:13 (21.), 9:18 (26.), 12:22 (34.), 15:26 (44.), 18:30 (51.)

Domaća ekipa je bila u ritmu do 14. minuta, kada je rezultat na semaforu iznosio 8:9 za Partizan. Taj period se pogodio sa izlaskom zbog povrede desnog beka Kaćana, Ljubomira Jošića, koji je u meč ušao rovit. Kaćani su ostali bez ideje u napadu i šuta sa bekovskih pozicija, što je snažna odbrana crno-belih počela da kažnjava, uglavnom preko levog krila, Pilipovića, koji je do kraja prvog poluvremena postigao pet lakih golova. Ekipa trenera Jordovića osam minuta ne postiže gol, a Partizan odlazi na 13:8 (21.). Još jedna furiozna serija od 5:0, dovela je Beograđane na ogromnih 19:11 pred odlazak na odmor.  U njoj su prednjačili pomenuti Pilipović, Kostadinović i Mešter.

I u drugo poluvreme gosti su ušli sa maksimalnom ozbiljnošću, dok su se mladi Kaćani gotovo nezainteresovano (izuzimajući agilnog Papa) šetali po terenu. Mali fond igrača, kao i objektivan značaj Jošića, osetio se u napadu Jugovića, koji je bio obeležen velikim brojem tehničkih grešaka.  Umesto Pilipovića, Ilić je nastavio da rešeta mrežu Kukobata sa levog krila, a nadovezao se i Ivan Dimitrijević, pa ponovo, Miloš Kostadinović. Na tajm-autu u 44. minutu, bilo je 26:15, što je bio i znak da publika može lagano da napušta halu. Do kraja, demonstracija sile Partizana. Trener Sale Brković, dao je šansu i najmlađima, kadetima, Miniću i Goluboviću, ali se to nije osetilo na rezultat – naprotiv. Na kraju ogromnih 35:21, a rukometni Kać će dugo pamtiti ovaj šamar…

Žika Bogdanović

U ostalim susretima prvog kola, favoriti su odneli tesne pobede, osim Crvene zvezde, koja je ubedljivo slavila u Nišu.

Naisus-Crvena zvezda  25:33 (14:18)

Niš, 18. septembra-hala Čair. Gledalaca: 1.200. Sudije: Ivan Mošorinski (Zrenjanin) i Aleksandar Pandžić (Novi Sad). Sedmerci: Naisus 6(4), Crvena zvezda 3(2). Isključenja: Naisus 4, Crvena zvezda 12 minuta.
NAISUS: Zdravković (5 odbrana), Marko Milosavljević (3 odbrane), Basarić, Miloš Milosavljević 3(1), Mađar 2, Stojilković 3, Vasiljević, Santrač 1, M. Dolić 1(1), Jovanović 6(1), Lakić, Todorović 1, Anđelić 3.
CRVENA ZVEZDA: Ljubišić (15 odbrana, 2 sedmerca), Ivanišević, Živković 6(1), Milošević, Pantelić 1, Savić 1, Perović 2, Đurić 6(1), Pušica 1, Leković 6, Jokić 4, Ćirić, Rašić, Trivundža 6.

Dušan Jocić

Ostali rezultati:
Vranje – Radnički 23:24 (13:11)
Priboj – PKB  25:32 (12:16)
Dinamo – Požarevac  23:29 (10:12)
Crvenka – Smederevo DU Integral  26:25 (14:16)
Kolubara – Vojvodina Železničar  32:30 (15:17)
Metaloplastika – Planinka Prolom voda  29:28 (16:14)

POZIVAMO POSETIOCE SAJTA, SA ILI BEZ NOVINARSKOG ISKUSTVA, KOJI PRATE UTAKMICE SUPER LIGE I PRVE LIGE U SVOJIM GRADOVIMA DA NAM ŠALJU REZULTATE I IZVEŠTAJE SA UTAKMICA.