SUPER LIGA SRBIJE, PLEJ AUT: Treća sreća za Moravu, Jugoviću vojvođanski derbi - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SUPER LIGA SRBIJE, PLEJ AUT: Treća sreća za Moravu, Jugoviću vojvođanski derbi

SUPER LIGA SRBIJE, PLEJ AUT: Treća sreća za Moravu, Jugoviću vojvođanski derbi

DRUGO KOLO

Morava – Rudar 25:23 (14:14)

Tek u trećem ovosezonskom pokušaju,  Morava je uspela da savlada Rudar, nadoknadivši zaostatak od šest golova već u prvom poluvremenu. Vodili su „Energitičari“ od samog početka, imali 12:6 na svom kontu sredinom prvog dela, ali su sjajni golman Dimitrijević i velika želja za dokazivanjem mladog planjanskog tima odlučili da bodovi ipak ostanu domaćinu. Iskusni čuvar mreže je „spustio roletnu“ u nastavku, tokom kojeg je Morava konstantno vodila, najviše sa plus dva, pa  je debitant četvrtom pobedom u sezoni stigao do devetog boda i sačuvao minimalne šanse da ostane u eliti.

Naejfikasniji kod pobednika bio je Zlatko Rakić sa šest golova, ispred Jovanovića sa pet, koliko su na drugoj strani postigli Avramović i Milošević.

Jugović – Spartak Vojput 29:25 (11:12)

U duelu vodećih timova ove grupe, Kaćani su u poslednjoj četvrtini slomili otpor „Putara“,  najviše zahvaljujući inspirisanom pivotmenu Vučićeviću i organizatoru igre Krsmančiću. Gosti su silovito započeli, vodili sa 5:1 na početku, ali su na odmor otišli sa minimalnom prednošću. Jugović je preuzeo rezultatsku inicijativu od samog starta drugog poluvremena, tokom kojeg su njihovi rivali uspeli za trenutak da serijom 3:0 povrate prednost, 18:19. Međutim, Kurtešov tim se potrudio da izbegne neizvesnu završnicu i zabeleži još jednu pobedu na domaćem terenu.

Vučićević je postigao osam golova, jedan više od Krsmančića. Ubedljivo najefikasniji kod Subotičana bio je Pavlović sa sedam.