Superkup: Partizan DO - Kolubara 25:23 (13:12)! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Superkup: Partizan DO – Kolubara 25:23 (13:12)!

Superkup: Partizan DO – Kolubara 25:23 (13:12)!

Rukometaši Partizana Dunav Osiguranje osvojili su Super Kup Srbije pobedom nad favorizovanom Kolubarom 25:23 (13:12). U Aranđelovcu pred 500 gledalaca, ponajviše zahvaljujući Nemanji Ljubenoviću (15 odbrana – 40%) na golu i odličnom Milošu Kostadinoviću na desnom krilu (8/8), crno-beli su iznenadili sve i slavlili zasluženu pobedu. Kolubara je bila oslabljena neigranjem Nedeljka Jovanovića.

Dve najbolje ekipe iz srpskog šampionata prošle sezone, meč su krenule u dve motivacione brzine. Mladi igrači Partizana, mnogo brži, agresivniji i konkretniji na terenu. Kolubara ima prednost od 2:1, ali to je sve od "Krtica". Utakmicu odlično otvara Miloš Kostadinović, desno krilo pristiglo iz ugaslog niškog Železničara. Nenadi Puljezević,i pored očigledne želje, nije uspevao da "skine" šuteve mladog Nišlije, a zatim Pilipovića i Tubića. Partizan odlazi na +2 (7:5) u 12. minutu, ali Lazarevčani preko penaldžije, Davida Rašića, vraćaju u egal. Iz rezultatskog poravnanja ponovo vadi Miloš Kostadinović, sada uz pomoć sjajnog Nemanje Ljubenovića na golu, koji je posle sjajne partije prošle godine u Kupu Srbije i pobede nad Crvenom Zvezdom, odličnih partija na memorijalu "Dragan Ranković", još jednom pokazao da može braniti na nivou povređenog Tomice Stojkovića. Na poluvreme se odlazi sa 13:12 za crno-bele.

Drugo poluvreme, donelo je nešto angažovaniju Kolubaru. Pribak, Radulović i Rašić u prvih pet minuta nastavka, opet vraćaju Kolubari rezultatski imperativ (14:14). No, dobra odbrana Partizana, par lakih kontri i fenomenalni Ljubenović, ostavljaju Kolubaru pet minuta bez gola, a Beograđani idu na 19:15. Opet osvajač Kupa iz Lazarevca dolazi na -2 (19:21). U 51. minutu, Bećirović nesmotreno nokautira Dimitrijevića pri rezultatu 23:19 za Partizan. To malo zaustavlja ekipu trenera Boškovića, "Krtice" stižu na 21:23, ali Kladarin tri minuta pre kraja, golom za 25:22, stavlja znak uzvika na pitanje, ko je osvajač Super Kupa Srbije za 2009. godinu.

Partizan: Ljubenović 15 odbrana, Kostadinović 8, Tubić 4, Dimitrijević 1, Kladarin 4 (3), Pilipović 2, Beočanin 1, Milinić 2, Marjanac 1, Babić 1.

Kolubara: Puljezević 5 odbrana, Radulović 3, Rašić 8(5), Rakčević 1, Radišić 1, Pongarčić 1, Vujović dve odbrane, Radovanović 1, Jovanović 1, Pribak 5.

Kretanje rezultata: 1:2 (5.), 5:5 (11.), 9:8 (16.), 12:10 (24.) 14:14 (34.) 19:15 (39.) 21:19 (47.) 23:19 (48.) 24:22 (56.)