Superliga (13.kolo): Partizan "preživeo" Priboj! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Superliga (13.kolo): Partizan "preživeo" Priboj!

Superliga (13.kolo): Partizan "preživeo" Priboj!

U trinaestom kolu Super lige, većina favorita je upisala očekivane lake pobede, a jedini "kiks", napravila je novosadska Vojvodina, koja je u Zrenjaninu remizirala sa Proleterom 27:27. Isto tako, PKB je odneo bod iz Crvenke 27:27. Partizan se dugo mučio na gostovanju u Priboju 29:24 (10:10) gubio sa 23:19 u 48. minutu, ali je na kraju ipak uspeo da slomi svog rivala pred punom halom (3000 gledalaca).

Rezultati 13. kola
Proleter Naftagas – Vojvodina Železničar 27:27 (12:11)

Kolubara – Jugović Unimet 33:21 (16:7)

Crvenka – PKB 27:27 (14:14)

Priboj – Partizan DO 24:29 (10:10)

Metaloplastika ZK – Smederevo 40:33 (20:19)

Crvena zvezda Alumil – Dinamo 31:24 (17:13)

NAISUS – PLANINKA PROLOM VODA 36:32 (19:12)

Rukometaši niškog Naisusa su na svom parketu uspeli da pobede ekipu Planinke iz Kuršumlije rezultatom 36:32 (19:12). Najefikasniji kod domaćih bili su Živković sa 10 golova, a Đurić i Todorović postigli su po 7 golova. Kod gostiju, po 7 pogodaka postigli su  Ilić i Gocić.

Nakon nervoznog starta i jedne i druge ekipe, rukometaši Naisusa su se brže konsolidovali i uspeli da od 4:4, dođu do prednosti od 8:4. Nišlije su sasvim solidno igrali u napadu, dok su u odbrani imali nekoliko kikseva, što su gosti iskorišćavali i bili u koliko-toliko utakmici. Veliki broj postignutih golova pokazuju da je igra bila dosta brza, sa brzim centrom i sa nešto slabijim odbranama, iako su golmani obeju ekipa imali dvocifreni učinak. Ipak, domaći sastav je bio u još jednom naletu pred kraj prvog dela meča i serijom golova od 6:1, na odmor odlazi sa rezultatom od 19:12.

I nadalje su domaći rukometaši igrali solidno i održavali svoju prednost na šest-sedam golova prednosti. Ipak, stara priča se ponavlja. Naisusu ponovo pada koncentracija i dopušta gostima da se raspucaju u napadu i da za četiri minuta naprave seriju od 0:5, i time stižu na samo 27:25 i uspeli su da učine ovaj duel zanimljivijim i neizvesnijim. Dobro se Planinka držala u igri živaca, bila i dalje na dva do tri gola razlike iza Nišlija, ali su u ključnim momentima ishitreno šutirali ka golu domaćina i oba puta promašili, što je omogućilo strpljivim igračima Naisusa da meč privedu kraju onako kako su i želeli i zabeleže pobedu rezultatom 36:32. Naisus je ovu utakmicu igrao bez Petkovića koji odrađuje crveni karton i povređenog Kraljića.

Hala Čair

NAISUS : Kocić 10 odbrana + sedmerac , Milosavljević Ma. , Zdravković , Mađar 1/1 , Milosavljević Mi. 2 , Stanković , Stoilković , Živković 10/1 , Mirković , Županjac 3/2 , Radojević 2/1 , Denić 4 , Todorović 7 , Đurić 7 .

Sedmerci : 6/5.

Isključenja : 10 minuta.

PLANINKA : Milojković 13 odbrana + sedmerac , Petrović V. , Ilić 7 , Đorđević 2 , Gocić 7/1 , Basarić 5 , Spasić 4 , Jovanović 1/1 , Mirković , Janković 1 , Pavlović 3 , Jevtić , Anđelić 1/1 , Petrović N.

Sedmerci : 4/3.

Isključenja : 8 minuta.

IVAN STANKOVIĆ  , Naisus

„Ovo je bila jedna od nešto lakših utakmica. Posle 40 minuta i velike prednosti došlo je do pada u igri i stigli smo od devet razlike na samo jedan. Smogli smo snage i uspeli da pobedimo. Čestitke ekipi Planinke na fer igri i želim im puno uspeha. Ustupili smo im četiri igrača i oni su pokazali veliku želju u ovoj utakmici i da na njih treba da računamo. Mi smo se ozbiljno pripremali iako su povređeni Kraljić , Đurić i Denić su igrali roviti. Ako odigramo kvalitetno protiv Kragujevca, imamo šanse i da se borimo za plasman od trećeg do petog mesta“.

NEMANJA TODOROVIĆ , rukometaš Naisusa

„Čestitao bih saigračima na pobedi i borbenosti. Bilo je jako teško igrati, s obzirom da smo mi malo i potcenili protivnika. Dobro smo otvorili utakmicu, igrali čvrstu odbranu, kako bih postizali lake golove. Sredinom drugog poluvremena malo smo popustili, ali smo hladne glave rešili utakmicu. U nedelju nas očekuje težak meč protiv Kragujevca i pozvao bih publiku da dođu u što većem broju“.